Статистика заїворюваності в Чернігівській області на онкологічні захворбвання, туберкульоз і СНІД, як і раніше, не може порадувати. Ще гірна ситуація в забезпеченні ліками хворих. Про це вчора, 26 липня, на прес-бріфенгу в облдержадміністрації відзвітував начальник Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації Петро Гармаш.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

В даний час за рахунок коштів з державного бюджету виконується 16 цільових програм. Але тільки п'ять з них профінансовано на 100%.

Це програми по забезпеченню медикаментами:

— Хворих нефрологічного профілю;
— Хворих на розсіяний склероз;
— Гемофілію;
— Оплата послуг гемодіалізу.

А також державна програма «Репродуктивне здоров'я нації на період до 2015 року» (імуноглобулін, контрацептиви для дихальних розладів, препарати при кровотечах).

На ряду з цим, програма «Централізовані заходи щодо медикаментозного забезпечення дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання» профінансована лише на 11,6%. Чи не на багато краще бореться держава і з туберкульозом — профінансовано 28,6% від необхідної суми.

Що стосується імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, то ми не захищені навіть на половину — профінансовано всього 41,1%.

Джерело: pik.cn.ua