У п’ятницю, 14 грудня, на Ічнянщині на технічній території 6-го арсеналу боєприпасів вдень проведуть пробний підрив вибухонебезпечних снарядів під землею.

Військові погодили дії з головою Ічнянської громади та місцевими жителями. Знешкодження відбудеться з 12 до 13 години.

Після вибухів складів боєприпасів біля смт Дружба піротехніки зібрали близько 100 тисяч вибухонебезпечних предметів, які зазнали впливу пожежі і механічних пошкоджень. Тому вони становлять небезпеку і мають бути утилізовані.

«На нараді в Чернігівській облдержадміністрації розглядали варіант підриву снарядів на військових полігонах Гончарівськ-Десна, але відстань дуже велика. Дорога пролягає через Дружбу, Ічню, Ніжин і навколо є населені пункти. І, якщо перевозити сотні тонн цих боєприпасів практично через всю область, це 200 кілометрів, то ми створюємо небезпеку для населення, яке проживає вздовж маршруту руху цих автомобілів і для солдатів»,– розповів начальник Департаменту з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи Чернігівської ОДА Сергій Болдирєв.

Військовослужбовець пояснив, що задля безпечного знешкодження виривається рів, куди закладаються боєприпаси разом з вибуховою речовиною, все це засипається землею і під землею підривається. Жодних осколків, диму і вибухів. Запропонований військовими механізм знищення боєприпасів вже застосовували у Калинівці після вибухів складів у Вінницькій області.

Військові, місцеві жителі та депутати переконаються на власні очі, як це відбуватиметься.

«Ми маємо побачити, як це буде відбуватися, відчути вібрацію, звук і таке інше. Якщо дійсно не буде жодного впливу на будівлі, якщо це буде безпечно, а місцеві спостерігатимуть за цим, то тоді громада буде надавати погодження, буде складатися графік, інформуватись населення – дні, години коли будуть відбуватись наступні підриви. І таким чином боєприпаси поступово будуть знищуватись», – пояснив Сергій Болдирєв.

Через велику кількість боєприпасів і складну процедуру, снаряди знищуватимуть не один місяць. Військові запевняють, що такі дії на Чернігівщині дозволяються, навіть в умовах оголошеного воєнного стану.

Джерело: Високий вал