20 жовтня, у Всеукраїнський день  боротьби з раком молочної залози, спільнота намагається привернути увагу жінок до стану свого здоров’я та спонукає до медичного обстеження. Адже рівень захворюваності на рак молочної залози у світі має тенденцію до зростання.

За словами заступника головного лікаря з організаційно-методичної роботи Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Віри Федорченко, за останні 5 років в області на 20, 6 % зріс показник захворюваності на рак молочної залози.

“З 55, 7  на 100 тис. жіночого населення в 2012 році – до 67,2 в 2017-му. Щороку на Чернігівщині виявляється близько 370 жінок із вперше в житті встановленим діагнозом злоякісного новоутворення. А за дев’ять місяців цього року виявлено 259 випадків первинних захворювань. Показник захворюваності склав 46,9  на 100 тис. жіночого населення (у т.ч. 99 випадків − у Чернігові, де показник захворюваності значно вище середньообласного – 64,5) ”, – сказала вона.

Рак молочної залози – найпоширеніше злоякісне новоутворення в жінок, що є основною причиною їхньої смертності від онкологічних захворювань. Онкологія призводить до інвалідності та породжує велику кількість медико-соціальних проблем. 20 жовтня, у Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози, спільнота намагається привернути увагу жінок до стану свого здоров’я та спонукає до медичного обстеження. Адже рівень захворюваності на рак молочної залози в світі має тенденцію до зростання.