31 жовтня Чернігівський рибоохоронний патруль організував нараду з користувачами, які займаються промисловим виловом водних біоресурсів. До промисловиків було доведено наказ Чернігівського рибоохоронного патруля № 66-од від 18.10.2018. Відповідно до якого на території Чернігівської області з першого листопада 2018 року до початку нересту 2019 року заборонено будь-який вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах. Користувачів зобов’язано довести відповідний наказ до відома рибалок, які у них працюють.

Керівник Чернігівського рибоохоронного патруля Микола Каленюк звернувся до користувачів з проханням дотримуватись вимог наказу та Правил промислового рибальства. Крім того, надавати допомогу інспекторам патруля в охороні водних біоресурсів, а саме повідомляти про виявлені факти порушень рибоохоронного законодавства.

Начальник відділу іхтіології та регулювання рибальства Валерій Маслак нагадав про своєчасність та повноту надання звітів щодо обсягів вилучення водних біоресурсів. Зауважив на дотриманні порядку ведення журналів обліку вилучених та прийнятих водних біоресурсів.

Також наголошено, що у термін до першого грудня поточного року користувачам необхідно надати на затвердження до Чернігівського рибоохоронного патруля план заходів на наступний рік щодо відтворення та рибницько-меліоративних робіт. А також план заходів щодо запобігання явищ задухи і загибелі риби.

Після обговорення промисловики повідомили, що планують провести зариблення водойм навесні 2019 року. Також зобов’язались виконати всі вимоги законодавства.

Державне агенство рибного господарства