Чернігівська область готова розпочинати вакцинацію згідно з графіком Дорожньої карти Міністерства охорони здоров’я України.

Для І етапу вакцинації створено 6 мобільних бригад.

По одній у кожному новоствореному районі та у місті Чернігові, повідомляє Чернігівська ОДА.

Першочергово заплановано вакцинувати 5 190 осіб. З них понад 2,5 тисячі медиків, що надають допомогу хворим на коронавірус та лаборантів, решта – працівники спеціалізованих закладів (інтернатів, будинків для людей похилого віку, тощо) та їх підопічні. Це люди, які перебувають у групі ризику ускладнень від COVID-19.

На базі центрів первинної медико-санітарної допомоги вже визначено 32 тимчасові стаціонарні пункти щеплень для реалізації II етапу вакцинальної кампанії. Проведено збір та обробку інформації щодо наявності в пунктах холодового обладнання для зберігання вакцини відповідно до температурних норм.

Згідно з «дорожньою картою», в тимчасових пунктах щеплення повинно проводитись 30 вакцинацій в день (15 хвилин на 1 особу), 1 раунд (1 доза вакцини) тривалістю 25 днів.

Другим етапом вакцинації планують охопити 64 600 осіб.

Вакцинація буде проходити в п’ять етапів з гарантією забезпечення кожному громадянину добровільного та безкоштовного доступу до вакцини.