Чернігівським районним судом 11 вересня 2020 року винесено ряд рішень про визнання винними у скоєнні адміністративних правопорушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства) мешканців Чернігівщини.

Так, відповідно до рішення суду житель с. Сновянка сплатить збитки та штраф на користь держави у розмірі 2 975 грн та 340 грн відповідно.

Нагадаємо, що дане порушення було зафіксовано Чернігівським рибоохоронним патрулем 14.08.2020 на р. Снов, біля с. Сновянка Чернігівського району. Місцевий житель за допомогою сітки зяберної (одностінної) виловив 35 екз. плітки, загальною вагою 2 кг.

Також за іншим рішенням суду мешканці м. Чернігів сплатять збитки та штраф до бюджету по 1 190 грн та 340 грн кожен.

Дане порушення було викрито рибпатрулем 14.08.2020 на водосховищі поблизу с. Пакуль Чернігівського району. Правопорушники ловили рибу за допомогою 2 од. сіток зяберних (одностінних). В протизаконний спосіб порушники добули майже 4 кг риби: лин – 15 екз., плітка – 3 екз. та щука – 1 екз.

Ще одним рішенням суду зобов’язано двох жителів м. Київ сплатити на користь держави збитки та штраф у розмірі 1 644 грн та 340 грн кожного.

Рибоохоронний патруль зафіксував дане порушення 15.08.2020 також на водосховищі поблизу с. Пакуль. Двоє чоловіків за допомогою сітки «бредень», в період заборони, виловили 129 особин раків, загальною вагою майже 4 кг.

Крім того, суд зобов’язав кожного порушника сплатити судовий збір у розмірі 420 грн.

Після винесення вироку суду у порушників є 15 днів для добровільної сплати штрафу. Якщо у зазначений термін штраф не сплачено постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. В такому випадку сума штрафу подвоюється. Збитки сплачуються у розмірі, визначеному рішенням суду.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що за грубе порушення Правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову — вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел. Також вилов водних біоресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену добову норму вилову), відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачений штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів.

За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 17 000 до 51 000 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею караються штрафом від 51 000 до 85 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

В Управлінні Держрибагентства у Чернігівській області цілодобово функціонує телефонна «гаряча лінія»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби чи сіток — прохання невідкладно повідомляти за вказаними номерами телефонів.

Чернігівський рибоохоронний патруль