Центральна виборча комісія призначила на 18 грудня 2016 року перші місцеві вибори у 143 обʼєднаних територіальних громадах. Серед них і шість ОТГ в Чернігіській області: Коропська селищна об’єднана територіальна громада, Корюківська міська об’єднана територіальна громада, Носівська міська об’єднана територіальна громада, Сновська міська об’єднана територіальна громада,Михайло-Коцюбинська селищна об’єднана територіальна громада, Іванівська сільська об’єднана територіальна громада.  1440582209_43de1f82a09dcb76d466593ea2fd7266_xl

Як повідомляє в п'ятницю прес-служба ЦВК, комісія оголосила, що виборчий процес перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад цих об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів стартує з 29 жовтня 2016 року.

У ЦВК зазначили, що на проведення цих виборів будуть спрямовані всі 30 млн грн, які були виділені комісії розпорядженням Кабінету Міністрів від 3 жовтня і яких вистачає на проведення виборів тільки в цих 143 громадах (76 сільських, 46 селищних та 21 міській).

Водночас, розглянувши відповідні звернення обласних державних адміністрацій, ЦВК встановила відсутність правових підстав для призначення нею наступних перших місцевих виборів і оголошення їх виборчого процесу у Чернігівській області – депутатів Холминської селищної ради ОТГ та Холминського селищного голови.

Рішення прийняте у зв’язку з тим, що вказані об’єднані територіальні громади утворені територіальними громадами, розташованими на території кількох суміжних адміністративно-територіальних одиниць. А, враховуючи відповідні норми Конституції України та Земельного кодексу України, необхідною передумовою призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів і оголошення виборчого процесу таких місцевих виборів у разі входження територіальної громади, розташованої на території суміжного, у тому числі суміжного з містом обласного значення, району до складу об’єднаної територіальної громади, адміністративний центр якої знаходиться в межах міста обласного значення або іншого району, є внесення змін до меж відповідного міста та району.

Вирішення вказаних питань належить до повноважень Верховної Ради України. Проте відповідні постанови Верховної Ради України про зміну зазначених меж до Комісії не надходили.

Додамо, також що 23 вересня ЦВК також призначила вибори до 5 ОТГ в Чернігівській області, які мають відбутися 11 грудня 2016 року: Батуринська міська об’єднана територіальна громада, Остерська міська об’єднана територіальна громада, Лосинівська селищна об’єднана територіальна громада, Мринська сільська об’єднана територіальна громада, Гончарівська селищна об’єднана територіальна громада. 

pik.cn.ua