Вчора, 26 липня, до Борзнянської поліції звернувся архієпископ Ніжинський та Прилуцький УПЦ МП із заявою, що група осіб в кількості близько 30 чоловік представників деяких політичних сил вчинили хуліганські дії проти працівників органів місцевої влади та редактора місцевої газети.

Про це повідомляє Поліція Чернігівщини на своїй сторінці у Facebook.

За словами архієпископа, хулігани вдерлися до Борзнянської райдержадміністрації на засідання за участю громадських організацій та в грубій формі звинуватили редактора районної газети, що він у матеріалі про релігійний молодіжний табір просуває проросійські настрої.

Також ці люди пред’явили претензії трьом представникам Борзнянської районної адміністрації та редактору районної газети «Вісті Борзнянщини», що єпархія УПЦ МП організувала дитячий табір в одному з сіл району, а газета висвітлила цю акцію.

Це викликало бурхливу реакцію радикально налаштованих молодиків та звинувачення на адресу райдержадміністрації у проросійському вихованні.

Активісти вимагали звільнення всіх причетних до цього посадовців.

Поліція Чернігівщини відкрила кримінальне провадження за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство, вчинене групою осіб) — карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

І хоча редактор газети відмовився від написання заяви та проходження судово-медичного обстеження на предмет отримання тілесних ушкоджень, поліцією відкрито кримінальне провадження за ознаками статті 345-1 Кримінального кодексу України (погроза або насильство щодо журналіста) – максимальна санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.

Триває досудове розслідування.

Джерело: val