Про це повідомляють в Управлінні охорони здоров’я ОДА. Крім того, зареєстровано 507 лікарів і 34 медичні заклади, які надають первинну медичну допомогу. Про це повідомляє прес-служба управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації. — Жителі Чернігівщини мають право обрати сімейного лікаря, який працює у будь-якому медичному закладі області.

Єдина причина, за якої людині можуть відмовити у підписанні декларації із конкретним лікарем, — фахівець уже підписав необхідну кількість декларацій із пацієнтами. Утім, гарантована медична допомога на первинній ланці буде доступна всім без винятку пацієнтам, зокрема і тим, хто декларацію не підписав. Рекомендую громадянам не зволікати із термінами підписання декларацій, бо попередня робота в цьому напрямку вже завершена, і лікарі мають усе необхідне для співпраці з пацієнтами та обізнані із законодавчими регуляторними актами, — зазначає начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш.

Нагадаємо: на первинній ланці нині починає діяти прообраз страхової медицини майбутнього, і кожен із пацієнтів має змогу отримати необхідну допомогу на первинній ланці. Держава виділяє 370 гривень на кожного пацієнта віком від 19 до 39 років та з урахуванням коефіцієнтів для дітей і людей старшого віку. Для сімейного лікаря передбачене підписання декларацій із 1800 пацієнтами, терапевта — 2 000, педіатра — 900 пацієнтів. Процедура проста: треба взяти паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон, прийти до фахівця та підписати з ним декларацію. Для обрання лікаря (педіатра) дитині необхідно взяти ще свідоцтво про її народження.

Джерело:  Чeline