Замість весни до нас прийшла війна… І з того дня все стало чорним і кривавим. Гриміли вибухи, летіла з неба смерть і танки, мов плямисті потвори, заповзали в наші міста, містечка і села. Вили сирени. Гради били по наших вояках і тих, хто намагався втікати від смерті. Злітали в повітря підірвані мости, аби ворог не пройшов. Та він все ліз і ліз, як саранча.Клята війна змусила багатьох українців шукати прихисток десь поза домівкою. «Асвабадітєлі» багатьох позбавили всього надбаного роками. Та найстрашнішими були людські втрати, катування, каліцтва. Діти водночас подорослішали. Дорослі постаріли.

Ніжинська художниця Катерина Васечко до війни займалась улюбленими справами: акварельним живописом, виготовленням портретних ляльок, навчала дітей азам мистецтва. Війна змусила її покинути рідний дім, роботу. Першу графічну ілюстрацію на тему війни вона створила у підвалі, ховаючись із 6-ти річною дитиною від обстрілів. Потім з’явилися нові, навіяні війною і пропущені через себе, образи. Так з’явились цифрові сюжети, за кожним з яких стоять людські трагедії, зламані долі. Це про бучанську дівчинку, для якої світ розділився на людей і росіян, про вбитих немовлят, про маріупольського хлопчика, у якого з мирного життя залишився тільки кіт. Та попри все художниця вірить в незламність української нації, найкращі ЗСУ та в Перемогу. Мрію всіх українців вона втілила в роботі «Все буде Україна!».

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше! ПІДПИСУЙТЕСЬ на наш Telegram!

Співробітники Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана зініціювали друк серії плакатів на основі робіт Катерини Васечко. Ініціативу музейників підтримала Чернігівська обласна військова адміністрація. Так з’явилась плакатна виставка «Не на тих напали».

Виставка малюнків-плакатів «Не на тих напали» — це також зброя. Роботи ніжинської художниці Катерини Васечко допомагають боротися із фейками та страхами. А ще вселяють віру в Перемогу.

uezd.com.ua за матеріалами Художній музей Галагана / Galagan Art Museum — Chernihiv, Ukraine і Телеканал “Дитинець”

Відео Телеканал “Дитинець”