Триває 70-а доба від початку повномасштабної війни Росії проти України. За цей час кожен з нас змінив свій спосіб життя, багато чому навчилися.

Та останні події показали, що далеко не всі пристосувалися до умов воєнного часу. Варто згадати хоча б публікації про пересування військової техніки наших захисників, і постійні питання, а що це бахкає. При цьому люди конкретно вказують місто і район проживання. Але найбільше запитань викликає так зване світломаскування.

Чому наразі воно так необхідне ?

Якщо ви літали у літаку і дивилися в ілюмінатор, то могли чітко побачити міста, поселення. Те ж саме стосується і пілотів бойових літаків. Коли вони летять на виконання бойового завдання, вони, крім координат цілі, орієнтуються на певні об’єкти, які можуть бачити.

Бомбардування та авіаційні нальоти в Україні відбуваються в основному з вечора і до ранку. Тому світломаскування має для нас дуже велике значення.

Не потрібно виправдовуватися тим, що світло потрібно задля того, щоб замінити засоби гігієни дитині чи літній людині або підігріти страву. В кожного є цупка тканина, покривала, штори, книги, картонні коробки. Але навіть якщо подібного немає, то можна використовувати сміттєві мішки.

До Муніципальної варти Ніжина щодня надходять скарги про те, що деякі мікрорайони сяють, як новорічна ялинка. Інспектори-ревізори активно проводять роз'яснювальну роботу.

В разі нехтування жителями даного правила будемо намагатися впливати на відключення цілого будинку.

Отже, давайте відноситися до даного питання більш відповідально!

За інформацією Муніципальної варти Ніжина

Фото з мережі Інтернет