Сьогодні, 4 листопада, на засіданні виконкому Ніжинської міської ради йшлося про надання повноважень Муніципальній варті на складання протоколів про адміністративні правопорушення.

Як відмітив керівник підприємства Вадим Лаврінець, це суто технічне питання, пов’язане із внутрішнім розпорядком, ніяких окремих повноважень працівники Мунварти не отримають.

Член виконкому Людмила Величко, користуючись нагодою, висловила свою думку щодо роботи даного підприємства.

«Кожні два тижні ми збираємося на адміністративну комісію при міській раді и розглядаємо до 50 заяв. Найбільше протоколів поступають на розгляд комісії саме від Муніципальної варти. Ці протоколи оформлені грамотно, ніяких претензій від порушників не поступало. Хочу висловити вдячність працівникам даної служби за те, що вони працюють потужно», — підкреслила Людмила Миколаївна.

«На початку поточного року, коли ми запускали комунальне підприємство «Муніципальна варта», були скептичні думки щодо цього органу. Я особисто бачу, що думки людей змінюються. Даний орган забезпечує порядок у нашому місті. Роботи дуже багато: у містян немає культури паркування, громадяни утворюють стихійні сміттєзвалища, палять сміття, розпивають спиртні напої у громадських місцях, відбувається продаж горілчаних виробів неповнолітнім. Ми прагнемо до Європи. Але в Європі не кидають сміття, не ламають дитячі та спортивні майданчики. Наша мета – Ніжин повинен бути безпечним і комфортним містом. Кожному ніжинцю слід над цим працювати – боротися з вандалізмом, повідомляти про подібні випадки», – зауважив Ніжинський міський голова Олександр Кодола.

Окрема тема – паркування автотранспорту.

Як відзначив керівник Муніципальної варти Ніжина Вадим Лаврінець, у місті наводиться порядок щодо неправильного паркування. Наприклад, у декількох локаціях – біля «швидкої допомоги», Покровського ринку та торгового центру «Терем» — водії вже не ставлять свої автівки, бо знають: отримають попередження або протокол.

«Інколи вдень на площі біля міської ради не можна припаркуватися. Наразі у місті працює робоча група, яка вивчає дане питання. Останнім часом паркуванням займався комунальний ринок, але це збитковий вид діяльності – люди не звикли оплачувати такі послуги. Ми визначимо окремі місця масового паркування, такі, як ринки. Можливо, створимо нові майданчики. У даному питанні потрібен комплексний підхід. Муніципальній варті, відділу благоустрою міської ради, поліції потрібно попрацювати над питанням", — підкреслив Олександр Кодола.

Міський голова надав доручення керівнику Муніципальної варти підготувати звіт перед громадою про виконану роботу.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора