Останнім часом у Ніжині триває активне облаштування дитячої інфраструктури. Сучасне яскраве ігрове обладнання з’являється, як правило, біля шкіл та садочків, але у більшості випадків у мікрорайонах відводять окремі території для дитячого дозвілля. Радіють новим майданчикам, як діти, так і дорослі – є куди вивести малечу!

Проте не всюди такі обновки цінують. Все частіше на майданчиках, що знаходяться поза садочками чи школами, накопичується сміття до якого нікому нема діла. Бува навіть батьки не звертають увагу на розкиданий по території ігрового містечка непотріб і ведуть туди власних дітей.

Наочний приклад ігрове містечко по вулиці Овдіївська. Гойдалки та каруселі тут встановили ще минулої осені в тихому гайку понад дорогою. Місцеві мешканці все частіше виявляють там фантики та пакети, якими всіяна майже вся дитяча ігрова територія. Не допомагають і пластикові урни, яких на згаданому майданчику аж три. Їх вщент наповнюють сміттям та викидати його ніхто чомусь не поспішає, попри те, що у мікрорайоні централізованих смітників вистачає та ще й двічі на місяць їздить, як кажуть місцеві, «мусорка». Цікаво, невже стільки непотребу виробляють діти?! Деякі мами стверджують, що прибирати на майданчиках мають комунальники, інші нарікають, що сміття розкидає не їх малеча. Однак від того не легше – безладу на дитячій території не меншає, а місце радості та доброти перетворюється у смітник…

Про цю соціальну хворобу знають і місцеві комунальники.

– Двірники за приватним сектором, а тим більше окремими дитячими майданчиками не закріплені, – говорять у КП «Виробниче управління комунального господарства». – Регулярне прибирання відбувається лише на центральних вулицях. Натомість у приватних мікрорайонах налагоджена (вже згадана – Авт.) система збору та вивозу сміття, якою, на жаль, не всі відповідально користуються.

До слова згадана проблема стосується не тільки майданчика по Овдіївській, усіяні дрібним непотребом й інші ігрові містечка, як правило, у віддалених від центру частинах міста. Звісно комунальні працівники прибирати де кому заманеться не можуть, а тому не втрачає силу перевірена часом і практикою, проста та дієва істина – чисто не там, де прибирають, а де не смітять.

Михайло Ломоносов
Фото автора