Певні хвилювання серед деяких жителів Ніжинської громади викликав проект рішення Ніжинської міської ради №734 від 17.11.2021 року «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою, про надання дозволу на виготовлення проектів землеустрою, внесення зміни в рішення міської ради».

Даний документ передбачав надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок двом громадянам орієнтовною площею по 0,1000 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: м. Ніжин, вул. Шевченка, біля будинку 11.

Даний проект рішення повинен був розглядатися сьогодні, 23 листопада, на 16-ій сесії Ніжинської міської ради, але був знятий з порядку денного.

Ніжинські активісти та учасники АТО на сесії міської ради висунули претензію щодо несправедливого розподілу вказаних земельних ділянок.

Як зауважили активісти, у 2018 році тодішня місцева влада відмовила пільговикам у праві їх отримати. Мотиви відмови наводилися різні. Один з них – те, що ділянки знаходяться у природоохоронній зоні. І ось тепер, опинившись по «інший бік барикад», колишній міський голова налаштовує активістів та учасників АТО проти влади нинішньої.

«Помилки є у всіх. Їх не робить лише той, хто нічого не робить. Ми помилилися, адже дуже важко буває розібратися на комісіях, коли розглядається безліч питань. Дякуємо вам за те, що ви прийшли і висловили свою позицію. Давайте всі питання вирішувати мирним шляхом!» — закликала заступник голови Постійної комісії міської ради з питань регулювання земельних відносин, архітектури, будівництва та охорони навколишнього середовища Валентина Градобик.

«Я прошу профільну комісію, відділ комунального майна підготувати довідку щодо членів АТО – скільки людей, починаючи з 2014 року, отримало допомогу за міською Програмою «Турбота», скільки надано земельних ділянок. Адже ми шануємо учасників АТО і намагаємося надавати всіляку допомогу. Зокрема, виділяємо по 10 тис. гривень на реабілітацію і медичне обслуговування. Звичайно, цього не досить, але ми й надалі робитимемо все можливе для тих, хто воював на сході країни», — підкреслив Ніжинський міський голова Олександр Кодола.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора