Різке підвищення цін на енергоносії в Україні змушує споживачів замислитися над жорсткою економією коштів. Це питання стало темою обговорювання на нараді, яка відбулася сьогодні, 28 жовтня, у Ніжинській міській раді.

На нараду були запрошені керівники підприємств та установ міста, директори закладів загальної та позашкільної освіти, керівники управлінь та відділів міської ради.  

«На жаль, сьогодні у країні відбувається стрімке зростання всіх тарифів. Воно, у свою чергу, призводить до збільшення вартості на утримання всіх бюджетних установ та закладів міста. Це впливає на видатки місцевого бюджету. Тарифи зросли вдвічі. Наприклад, за минулий рік міська рада витратила близько 24 млн. грн. за комунальні послуги. За 9 місяців поточного року набігла майже така ж сума. Головне посилання місцевої влади сьогодні – гроші нашого бюджету не повинні «вилітати у трубу» у прямому сенсі. Я закликаю кожного керівника до максимально жорсткої економії тепло- , водопостачання, електроенергії. Наше завдання – пройти цей опалювальний сезон», — підкреслив міський голова Олександр Кодола.  

Очільник міста надав доручення першому заступнику міського голови Федору Вовченку створити робочу групу, яка протягом  2022 року повинна зробити напрацювання, що допоможуть максимально укрупнити всі відділи міської ради — адмінперсонал міста повинен розміщуватися в одній великій будівлі.

Як повідомив міський голова О. Кодола, з наступного тижня комісія, створена з працівників міськвиконкому, проводитиме інспекцію у закладах культури, освіти, інших бюджетних установах, підпорядкованих міській раді. Дана комісія перевірятиме економію енергоносіїв. В кожному закладі є завгоспи або відповідальні фахівці за цей напрямок роботи. Але кожний керівник повинен ОСОБИСТО контролювати споживання енергоносіїв підприємством або установою.

«Якщо будуть порушення, відповідатиме керівник», — зауважив Олександр Михайлович.

Окрема тема – по освіті. Через складну ситуацію на газовому ринку 12,5 тис. закладів освіти в Україні не змогли придбати газ за адекватною ціною. По зрівнянню з минулим роком зростання відбулося майже втричі. Але наразі, зі слів начальника управління освіти Валентини Градобик, досягнуто домовленість з постачальниками, що газ закладам освіти надаватимуть за фіксованою ціною. Наразі всі котельні технічно до запуску готові.

«Ще раз подивіться технічні можливості закладів. Але щоб температурний режим був витриманий», — звернувся міський голова до очільниці ніжинської освіти.

Начальник сектора енергоменеджменту та енергоефективності Денис Ворона повідомив, що у місті запроваджується  Положення про систему енергетичного менеджменту в бюджетній та комунальній сферах Ніжинської міської територіальної громади, яке допоможе підприємствам та закладам економити енергоресурси за допомогою стимулювання – один раз на квартал, саме за рахунок економії – відповідальні особи преміюватимуться. На порушників Положення накладатимуться штрафи. Перевірки здійснюватимуться за допомогою спеціальних приладів.

Звернутися до Д. Ворони як до фахівця може кожний керівник і пересічний громадянин. Денис Павлович працює у кабінеті 53 Ніжинської міської ради.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора