Сьогодні, 3 червня, на десятій сесії Ніжинської міської ради, було прийняте Звернення до Ніжинської районної ради щодо безоплатної передачі у комунальну власність Ніжинської міської ради юридичної особи – комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ніжинський» та закріпленого за ним майна.

«Ми вийшли з ініціативою до голови Ніжинської ради і до депутатів з ось такою пропозицією і готові прийняти цей парк на баланс нашого міста. Провели попередні перемовини з керівництвом райради. Сподіваємося, найближчим часом це питання буде вирішено. До речі, це міська територія. Охоплює вона приблизно 6 тис. гектарів. У нас є ідеї щодо розвитку парку, певні напрацювання. Вважаю, це позитивно вплине на розвиток міста, стане ще однією «родзинкою» туристичного Ніжина і стане відомим поза його межами», – зауважив міський голова Олександр Кодола.

На запитання журналістів, хто саме обслуговуватиме територію парку, міський голова пояснив: «Створимо комунальне підприємство. Невеличке, з кількох чоловік. Не секрет, що парк був створений за грантові кошти. Це дуже велика сума – 2 млн. євро. Наразі все майно передано до Крутівської громади. Не виключаю, що для реанімації парку ми теж залучатимемо гранти».

Для довідки: Ніжинський регіональний ландшафтний парк розташований у межах Ніжинського району Чернігівської області, на землях Вертіївської ОТГНіжинськоїКукшинськоїКолісниківськоїСтодольської сільських рад, а також ДП «Ніжинське лісове господарство».

Площа 6122,7 га. Статус присвоєно згідно з рішенням Ніжинської районної ради від 22 квітня 2016 року.

Статус надано для збереження природних комплексів регіону. Тут переважають лісова та болотна рослинність. Ліси зростають на терасах річки Остер і каналу Смолянка, а також у їх притерасній частині та межиріччі.

Багатий тваринний світ: тут водиться кілька десятків видів, занесених до Червоної книги України.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук