Роботу керівництва будь-якого міста оцінюють за багатьма показниками. Один з найважливіших – наповнення міського бюджету.

За перший квартал поточного року до міського бюджету Ніжина надійшло 136 млн. гривень. Бюджет виконано на 104,2%. План по власних доходах перевиконано на 13,5 млн. гривень. «І це незважаючи на складну епідеміологічну ситуацію в країні», – підкреслив Ніжинський міський голова Олександр Кодола.

На запитання журналістів, на які цілі витрачатиметься найбільше коштів з цих надходжень, Олександр Кодола відповів: «Звичайно, основна частина – 90% надходжень, або 105,2 млн. гривень – будуть скеровані на захищені статті бюджету:  зарплатню, енергоносії. І лише 10% підуть на розвиток громади».

«Незважаючи на  те, що ми перевиконали план, всім нам слід більш плідно працювати над дохідною частиною бюджету, щоб потім ми могли скеровувати ці кошти на розвиток наших шкіл, дитсадочків, лікарень, встановлювали якомога більше дитячих майданчиків, облаштовували парки, сквери тощо», – підкреслив Ніжинський міський голова Олександр Кодола. – І ми над цим працюємо».

Наприклад, в Ніжині чимало приватних підприємців, котрі роками платять за оренду міської землі, за використання зовнішньої реклами, за використання тимчасових споруд копійки – якусь тисячу гривень за рік. В той самий час в інших містах – Чернігові, Ічні – підприємці сплачують до міського бюджету в рази більше. Це неправильно. Тому цей процес потихеньку треба повертати у потрібне русло.

Не всі підприємці міста вітають нововведення міської влади,  але 70% вже сплачують так звані видатки з благоустрою.

 «Влітку ми хочемо провести в Ніжині регіональний обласний міжнародний інвестиційний форум за участі латвійських, литовських та естонських бізнесменів і Посольств країн Балтії. Головне – дати поштовх розвитку економіки в місті. Будучи народним депутатом, я працював заступником голови комісії з питань будівництва. А будівництво, як відомо, один з рушіїв розвитку економіки. Я запрошував до Ніжина багатьох забудовників, але, на жаль, їм ці пропозиції не дуже цікаві. Наразі у будівництво багатоповерхових будинків – що у Ніжині, що у Чернігові, що у Києві – треба вкласти такі ж самі кошти. А от продати житло в Ніжині за такою ж ціною, як у Києві, вже не вийде. Тому складно залучати інвесторів до Ніжина, але ми шукаємо будь-які можливості», – зауважив Олександр Михайлович.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук