Приватний сектор отримає фінансування із бюджету. Під час засідання виконавчого комітету члени підтримали програму інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору на 2017 рік. За нею власники будинків можуть взяти участь у співфінансуванні.

У приватному секторі створюється квартальний комітет, в якому люди приймають рішення в участі цієї програми та розробляють проектно-кошторисну документацію. Після розроблення необхідних паперів, гроші на реалізацію задуманого частково мають зібрати мешканці та більша частина – це кошти міського бюджету.

Спочатку на реалізацію програми заклали 4 мільйони гривень. Проте підрахувавши, міський голова запропонував збільшити суму до 20 мільйонів.

Покращити дороги, каналізації, або інше, мешканці зможуть з розрахунком 1 до 4. Левова частка – міський кошторис.

Схожа програма діє в місті з літа для мешканців будинків ОСББ – 80 на 20. Завдяки їй можна провести капітальний ремонт будинку. Мешканці мають сплатити лише 20% від вартості. Проте ця програма не стосується багатоквартирних будинків молодше 10 років.

Члени виконавчого комітету погодили зміни до програми поліпшення екологічного стану Чернігова на 2016—2017роки. За нею, так звані екологічні кошти, отримані від ТЕЦ, витратять на реконструкцію очисних споруд у Чорторийському ярі, реконструкцію гідротехнічних споруд на Стрижні. На все планують витратити трохи більше мільйона гривень.

Учасники засідання розглянули та затвердили перелік документації та оголошення конкурсу для підприємств, що можуть зайнятися обслуговуванням багатоквартирних будинків, які не створили ОСББ. Тож аби убезпечити містян від управителів-аферистів, міський голова запропонував кожному претенденту надавати банківські гарантії та підписувати контракт, який можна розривати в односторонньому порядку міською радою.

До того ж, виконком погодив перекриття руху по вулицях Котляревського-Героїв Чорнобиля з 1 листопада, а з 2 по 7 листопада Героїв Чорнобиля-Льотна. Пов’язане закриття вулиць з ремонтними роботами. Начальних ЖКГ обіцяє впоратись за тиждень. А от перехрестя напевне цього року зробити не встигнуть.

Сюжет телеканалу «Дитинець»