Коли протягом весняно-літнього періоду на вулицях Ніжина розпочинає швидко підніматися рослинність, за роботу завзято беруться косарі комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства». Причому часто комунальники працюють навіть у вихідні і святкові дні – як то кажуть, рости траві не заборониш, а місто повинно виглядати охайним.

Кожного ранку на апаратній начальник КП «ВУКГ» Володимир Шпак надає доручення підлеглим: сьогодні треба покосити, приміром, в парку Шевченка, завтра – в Графському, післязавтра – в парку на вул. Незалежності. А потім додає до переліку ще й вулиці. Через кілька днів історія повторюється: тільки-но покосили на вул. Набережній біля Остра, як там знов піднялася трава.

Але все це, так би мовити, робочі моменти. Є ще і проблемні. До таких відносяться питання так званих «мертвих зон» у місті, які не мають власників та які не знаходяться на балансі жодного з комунальних підприємств. Саме через існування таких «зон» у містян часто виникає думка, що комунальники недостатньо працюють над наведенням благоустрою Ніжина. Адже, це не так.

В черговий раз дану проблему озвучив на десятій сесії Ніжинської міської ради депутат Станіслав Черпіта. «Так, центральні вулиці міста викошені – все красиво. А от на в’їзді в наш, 3-й мікрорайон,  стоїть бур’ян. Можу назвати ще адреси: вул. Шевченка, 99 «Г», вул. Об’їжджа, 16, вул. Незалежності, 21, корпус 4. Хто за це повинен відповідати? Може, закріпити ці території  за ОСББ або за комунальними службами? Прошу взяти дане питання на контроль», – звернувся до колег-депутатів С. Черпіта.

Дійсно, у нас в Ніжині є так звані «мертві зони». Пропоную розбити місто на мікрорайони та за кожним з них закріпити конкретне комунальне підприємство. А якщо на тій чи іншій ділянці є, наприклад, ще якась установа чи підприємство, то хай вони вже розберуться між собою, хто саме і скільки прибиратиме», – вніс пропозицію депутат міської ради Владислав Корман.

«Ми ще два роки тому розпочали роботу над новими Правилами благоустрою, бо попередні давно застаріли. Треба, щоб ми прискорили розробку та втілення в життя цих Правил – приміром, щоб на наступній сесії міської ради їх вже затвердили та найближчим часом закріпили території за підприємствами міста, – запропонував депутат Юрій Хоменко. – Раніше у Ніжині існувала така практика: за кожним членом виконкому були закріплені певні вулиці, за які вони також несли відповідальність з питань благоустрою. Наразі у місті 370 вулиць. Муніципальна варта просто фізично не в стані обійти їх всі та зловити порушників. До речі, коли нові Правила з благоустрою будуть затверджені на виконкомі міської ради, у Муніципальної варти з’явиться ще більше підстав для покарань».

«Це слушні зауваження. Прошу Управління житлово-комунального господарства та будівництва розробити схему, згідно з якою розподілити територію міста на мікрорайони. У кожного мікрорайону дійсно повинен бути хазяїн, який ніс би відповідальність за наведення порядку на даній, конкретній дільниці. Тоді б не виникало таких проблем, як «мертві зони», і в місті був би лад», – підкреслив міський голова Олександр Кодола.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото надано КП «ВУКГ»