В Івано-Франківській громаді вже оголосили про надзвичайну ситуацію з опалювальним сезоном. В закладах бюджетної сфери, а це заклади охорони здоров’я, школи, садочки, соціальні заклади, відсутнє постачання газу.

Про це повідомив Івано-франківський міський голова Руслан Марцінків.

“Тобто знову маємо проблеми входження в опалювальний період… Навіть підписавши Меморандум на державному рівні… Закріпивши ціну на газ для бюджетних установ. Адже все повинно бути в нормах права та відповідно до документів, домовленостей.

Щойно брали участь у позачерговому засіданні комісії з ТЕБ і НС, на якому розглянули цю проблему. І такі засідання відбуваються в усій Україні”, – зазначив мер Івано-Франківська.

Нагадаємо: 30 вересня в Києві під головуванням Президента України Володимира Зеленського відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад на якому було підписано Меморандум про непідвищення рівня тарифів. Згідно з цим документом, до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду не повинні зростати. Однак реальна ситуація виявилася іншою.

Заклади охорони здоров’я не мають опалення. Зараз там 18-19 градусів тепла… Попри те, що на початку року була домовленість про ціни на газ за 7-8 гривень за кубометр, а тепер виходить – за 30? А це додатково 500 тисяч гривень для міського бюджету! А тепер уявіть, яка ситуація в закладах освіти! Понад 10 тисяч діток, які повинні навчатись в теплих і комфортних умовах! А це понад 253 тисячі кубометрів газу та понад 7 мільйонів для бюджету міста! А ще є заклади культури, бібліотеки, соціальні заклади…

Це надзвичайна ситуація і треба приймати негайні рішення. Адже йдеться не лише про матеріальні збитки для громади, а й про комфорт людей!” – наголосив Руслан Марцінків.

Схожа ситуація наразі складається і у Чернігові. У восьми бюджетних установах міста опалювальний сезон так і не вдалося розпочати через відсутність природного газу. Міська комісія ТЕБ та НС планує звертатися до НАК “Нафтогаз”, аби забезпечити необхідні ліміти газу. Однак коли це вдасться зробити, поки невідомо.

Джерело: «Чернігівщина. Події і коментарі»