У Бердянську зростуть тарифи на теплопостачання для населення та бюджетних організацій. Про це «Суспільному» розповів міський голова Бердянська Валерій Баранов.

За його словами, гігакалорія для населення коштуватиме 2409 грн, що збільшує вартість тарифу на 32%. Для бюджетної сфери вартість зросте на 79%.

«На жаль, на сьогодні у нас тариф у Бердянську зросте на 32%. Це для населення. А для бюджетної сфери він зросте на 79%. Це величезні цифри. Це десятки мільйонів для місцевого бюджету, які ми повинні десь знайти для того, аби опалювати дитячі садки, школи, лікарні. А для населення це непідйомна плата за тепло», — каже Баранов.

Міський голова розповів, що на собівартість тарифу впливає кілька чинників. Серед них — заробітна плата у місцевому «Теплоенерго», яка складає в середньому 7800 грн, в той час, як за міжгалузевою угодою і в середньому по області заробітні плати складають 14 250 грн на місяць, а отже, зарплату теплопостачальникам треба збільшувати. Також на 33,2% зросла вартість електроенергії та на 54% — води, що впливає на формування тарифу за тепло. Вартість матеріалів, сировини і палива зросла на 30%. На розвиток підприємства закладено ще 3% рентабельності.

Міський голова нагадав про меморандум між Урядом і Асоціацією міст України, згідно з яким тарифи на гарячу воду та опалення не повинні зростати до кінця опалювального сезону 2021—2022.

«Є заява прем’єр-міністра про те, що у місцевої влади відсутні жодні аргументи для підвищення тарифу на тепло. Але ми розуміємо, що це політичні заяви і дуже сподіваємося, що за ними робитимуться насправді реальні дії. Ми не можемо вступати в опалювальний сезон, не маючи економічно обґрунтований тариф. Дуже сподіваємось, що навздогін меморандуму будуть прийняті якісь урядові дії, заходи, якісь компенсації, які ми отримаємо. Якщо ми їх отримаємо, то ми, звісно, переглянемо цей тариф. А поки ситуація ось така», — підсумував мер.

Джерело: Суспільне Запоріжжя