Медичні картки для прийняття дитини до школи (форма № 026/о) не потрібні від березня 2018 року, тому ніхто не має права не допускати дитину до навчання без неї, повідомляє Уніан.

Про це на своїй сторінці у Facebook нагадала виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За її словами, зберігання персональних медичних даних у навчальних закладах суперечить законодавству, оскільки вони не мають ліцензії на медичну практику. Діти мають пройти тільки звичайні медичні огляди у свого сімейного лікаря або педіатра та отримати стандартні довідки.

1. Довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду»

У довідці для школи лікар зазначає:

— прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать;

— місце проживання дитини, телефон батьків;

— найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас;

— дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду і рекомендовану дату наступного);

— висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис);

— групу для занять фізичною культурою;

— рекомендації.

За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів.

2. Довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень» Вона містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб.

Джерело: val