Появі сотень тисяч метеликів посприяла погода.

Метелики заполонили Київ
В Україні спостерігається нашестя метеликів. Останні кілька діб вони повсюди — залітають до осель, офісів, крамниць, ба навіть автомобілів. Науковці кажуть, що одночасна поява стількох метеликів буває лише один раз на кілька десятиліть. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Раптова та масова поява метеликів на вулицях столиці потішила і дітей, і дорослих, спричинивши хвилю дописів у соцмережах і фактично негласний конкурс на краще фото чи відео.

Цей метелик називається сонцевик чорно-рудий. Завідувач відділу комахознавства Інституту зоології НАНУ Валерій Корнєєв твердить, що появі сотень тисяч метеликів посприяла погода: спочатку була холодна весна, потім різко потеплішало.

«Вони поспішали, відкладали яйця в один день і так само дружно вийшли з них метелики, коли з'явився найперший дощ», — каже він.

Вчений твердить — бурхлива реакція людей зрозуміла, адже масові навали метеликів трапляються рідко і переважно у лісових та лісостепових зонах.

«Такі масові спалахи трапляються раз в 10 років, в 20 років. Вони їдять нектар, але більше вони полюбляють, скажімо, сік гнилих грушок», — розповідає Корнєєв.

Сонцевик чорно-рудий, який  окупував більшу частину України, за словами зоолога — дуже стійкий вид, тривалість життя якого становить понад рік. Тож милувати людське око і потерпати від сачків метелики можуть  аж до холодів.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Джерело: tsn.ua