Сьогодні в Україні відзначають День фотографа. Свою причетність до цього свята відчувають не лише професійні фотографи, а й ті, хто купив дорогу цяцьку та клацає сотні кадрів в автоматичному режимі. Утім, фотограф — це не лише дорога техніка. У цьому запевняє відома чернігівська фоторепортерка Маріанна Харді.

Маріанна Харді: дорогий фотоапарат не зможе вирішити проблеми освоєння професії

У дитинстві вона думала, що буде спецпризначинцем, що їй дадуть велику гвинтівку... Але коли до рук потрапив довгофокусний фотоапарат, то зрозуміла, що знайшла альтернативу. «Робити людей щасливими, а не нещасними — ось що варто моєї уваги», — подумала вона і взялася до тонкої праці фотографа.

— Зазвичай люди купують дорогі фотоапарати, бо гадають, що вони зможуть вирішити всі проблеми. Насправді ж фотографу потрібна не лише камера. Фотоапарат — це як пензлик та полотно для художника. Треба вміти правильно виставити режим, розмити або збільшити різкість, виставити спортивну зйомку або портретну. Так, є конкретні типажі людей, але ж навіть зачіска змушує вносити свої корективи в роботу, — запевняє вона.

Дорога цяцька допоможе зробити якісне фото, але вона не гарантуватиме змістовного наповнення фотографії – якісний знімок. Професійні фотографи знають як правильно зробити світлину, аби людина залишилася щасливою.

Натомість сьогодні часто-густо трапляються фотографи (а чи можна їх так назвати?), які не мають навіть мінімального знання про дане мистецтво. Утім, це не заважає їм брати за свої аматорські кадри непогані гроші. Хоча іноді вони демпінгують та зізнаються, що новачки.

— Чую багато скарг на таких «фотографів». Та й назвати їх фотографами важко. Вони радше власники фотоапаратів. Так, я згодна, що новачки також можуть зробити гарні знімки, побачити потрібний ракурс, але це поодинокі випадки. Світлина — це миттєвість між минулим та майбутнім. І щоби спіймати її, зрештою, потрібно володіти теорією та практикою, а не лише дорогим апаратом, — наостанок додає Харді.

Нагадаємо, що місяць тому Президент України Петро Порошенко нагородив Маріанну Харді орденом «За мужність» III ступеня. Фоторепортерка з Чернігова відома активною роботою на Майдані взимку 2013–2014 р.

Юлія КОВТУН
cntime.cn.ua