Десятеро студентів Чернігівщини стали іменними стипендіатами Президентського Фонду Леоніда Кучми «Україна», а вихованці Ніжинського коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької отримали сертифікат на фортепіано всесвітньо відомого виробника Steinway&Sons.

Стипендіальна програма

Задля того, аби заохотити молодь до опанування, насамперед, технічних спеціальностей, 2004 року Фондом «Україна» започатковано масштабну програму стипендіальної підтримки молодих вчених та винахідників. На заохочення можуть розраховувати ті юнаки і дівчата, які працюють над винаходами, дослідженнями, проектами, мають активну громадянську і життєву позиції, а також успіхи у спорті та мистецтві. В таких спосіб Фонд «Україна» робить свій внесок у розвиток інтелектуальних здібностей студентів, які є майбутнім української та світової науки і техніки.

Традиційно стипендії вручає Президент Україна (1994 — 2005 рр.) Леонід Кучма.

Нині стипендія становить 15 тисяч гривень, її власники можуть розпоряджатися нею на власний розсуд. Цього року заохочення вже отримали студенти Дніпра та Києва, слідом за Черніговщиною їх матиме і молодь з Харкова. Хто саме здобуде стипендію — визначають професорсько-викладацькі склади вишів.

За висновками вченої ради Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя стипендіатами стали:

1. Юлія Ракоїд — опановує спеціальність «Середня освіта (Біологія)». Активно займається науковою роботою в галузі експериментальної ботаніки. В 2017—2018 н.р. брала участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю знань «Біологія». Робота студентки «Порівняльна дія синтетичних регуляторів росту на асиміляційні процеси озимої пшениці сорту Ювівата» отримала ІІІ місце. Юлія бере активну участь у громадському житті факультету.

2. Ольга Моціяка — є магістрантом історико-юридичного факультету спеціальності «Історія та археологія». Активна учасниця студентського життя факультету, зокрема, є членом збірної факультету із гри в «Що? Де? Коли?». Досягла значних успіхів у навчально-науковій діяльності. Неодноразово нагороджувалась почесними грамотами за успіхи в навчанні. За минулу екзаменаційно-залікову сесію має середній бал «5.0».

3. Наталія Івахно — навчається в магістратурі за спеціальністю «Середня освіта. Українська мова і література (англійська мова)». Відмінниця навчання. Має глибокі й міцні знання з філології. Плідно працює в галузі наукових досліджень. Наталя виявляє активність у громадській та суспільній діяльності.

4. Марія Топоріна — студентка 4 курсу Навчально-наукового інституту точних наук і економіки. Займається науково-дослідницькою роботою, брала участь у роботі ХІІ Всеукраїнської студентської наукової конференції «Сучасні проблеми фізико-математичних наук та методики їх викладання» (Ніжин, 27-29 квітня 2017р). Увійшла доуніверситетської команди та наполегливо готується до наступногоетапу олімпіади.

5. Влада Мамич — навчається за напрямом підготовки «Соціальна педагогіка». Є переможцем II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки “Соціальна педагогіка”. Брала участь у II Міжнародній науково-практичній конференції «Студентський науковий вимір соціально-педагогічних проблем сьогодення» (26 квітня 2018 р., Ніжин), за результатами якої опублікувала тези “Інтерактивні форми соціального навчання з неповнолітніми, які мають проблеми з законом”. Займається волонтерською діяльністю, брала участь в організації та проведенні різноманітних акцій, заходів, концертів, зокрема, у проведенні міської акції «Єднання» до Великодня, а також свята до Дня захисту дітей, 13-ї Всеукраїнської акції благодійного фонду “Серце до серця”.

У Чернігівському національному технологічному університеті в 2018 році стипендіатами стали:

1. Дарія Бабич — студентка юридичного факультету Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій за спеціальністю «Право», спеціалізацією «Кримінальна юстиція (Суд. Прокуратура. Адвокатура)». Успішно поєднує навчання громадську і наукову роботу на факультеті. Систематично бере участь у різноманітних наукових та інформаційно-розважальних заходах, конкурсах та олімпіадах. Стала переможницею І конкурсу творчих та наукових робіт на теми прокурорсько-слідчої діяльності серед студентів із роботою на тему «7 кроків до покращення роботи прокуратури», проведеного за спільною ініціативою Генеральної прокуратури України та Міністерства освіти і науки України, отримала нагороду від Генерального прокурора України Ю. Луценка та Міністра освіти і науки України Л. Гриневич (18 грудня 2017 року).

2. Анна Гарішина — студентка факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій, напряму підготовки «Соціальна робота». За роки навчання брала участь у багатьох проектах соціальної дії, реалізованих в Чернігові, зокрема, «Паліативна допомога дітям», «СтадіON: розфарбуємо спортивні ігри разом», «Я живий – почуй мене», «Шанс» тощо. Другий рік поспіль бере участь у Всеукраїнській акції «Серце до Серця». Торік Анна стала Головою студентської ради факультету та увійшла до складу Студентської ради університету.

3. Андрій Димерець — студент факультету електронних та інформаційних технологій Навчально-наукового інституту технологій за напрямом підготовки «Електронні пристрої та системи». Активно бере участь у різноманітних олімпіадах, зокрема, є переможцем другого туру Всеукраїнської студентської олімпіади з «Теоретичних основ електротехніки» 2018 року та переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з «Електроніки». Має публікації за результатами своєї наукової роботи.

4. Юлія Ленько — студентка факультету електронних та інформаційних технологій Навчально-наукового інституту технологій спеціальності «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка». Успішно поєднує процес навчання, наукову роботу, заняття спортом та громадську діяльність. В рамках науково-дослідних робіт «Вивчення впливу вологості будівельних матеріалів на проходження радіохвиль» та «Підвищення ефективності систем неруйнівного моніторингу інженерних конструкцій та споруд» Юліяактивно займається експериментальними науковими дослідженнями проходження НВЧ сигналу через різноманітні матеріали та впливу вологості на цей процес. У 2013 – 2016 рр. була членом жіночої університетської команди з волейболу, у складі якої посіла друге місце в змаганнях з волейболу серед жінок за програмою ХІІ Універсіади області студентів закладів вищої освіти.

5. Надія Шаркунова — навчається на факультеті електронних та інформаційних технологій Навчально-наукового інституту технологій за напрямом підготовки «Управління інформаційною безпекою». Значну увагу приділяє практичному освоєнню сучасних комп’ютерних технологій та систем захисту інформації. Займається науковою роботою, бере участь у всеукраїнських конференціях, круглих столах, семінарах; стала учасницею Форуму «Жіноче лідерство в STEM у м. Чернігів» 28 червня 2018 року.

Музичний подарунок

Окрема увага — юним митцям. Президент Україна (1994 — 2005 рр.) Леонід Кучма вручив Ніжинському коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької сертифікат на фортепіано всесвітньо відомого виробника Steinway&Sons. Цей офіційний документ засвідчує право власності закладу на унікальний музичний інструмент.

Такий подарунок — складова великої програми Президентського Фонду Леоніда Кучми «Україна», започаткованої 2013 року. Для юних українських музикантів та вокалістів закуплено 75 фортепіано Essex/ Steinway&Sons. Ніжинський коледж — 56 мистецький освітній закладом, який має таке заохочення завдяки талантам своїх вихованців.

Співпраця Ніжинського коледжу з Фондом «Україна» триває з 2012 року.
Завдяки цій дружбі відбулося багато персональних виставок викладачів і учнів школи. Особливою подією 2015 року для школи мистецтв і коледжу стало відкриття виставки «Омріяна країна» — симбіоз праці викладачів і учнів класу Ю. Петренко. У стінах фонду відбулося відкриття виставки, на якій був присутній сам Леонід Кучма. Учні школи різних відділів під час підготовленої концертної програми програма продемонстрували свої таланти у різних сферах мистецтва.

Довідково

Історія КВНЗ «Ніжинський коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» починається з 23 серпня 1908 року як комерційного училище. З 27 грудня 1918 року училище змінено на Ніжинську комерційну школу, яка існувала до середини 1919 року.

Потім навчальний заклад багато разів змінював свою назву і профіль, але всі реорганізації проводилися на базі попередніх навчальних закладів. Це була соціально-економічна школа, потім соціально-економічний технікум, згодом транспортний технікум; торгово-промислова школа; тоді Ніжинська кооперативна профшкола імені Г. І. Петровського; технікум радянського будівництва і права; навіть технікум комуністичної освіти.
З 1934 по 1941 рік наш навчальний заклад існував як Ніжинський бібліотечний технікум, який готував бібліотекарів та інструкторів організаційно-масової роботи.

Після звільнення міста від німецько-фашистських загарбників з 1 жовтня 1943 року технікум почав свою роботу як Ніжинська політосвітня школа, яка готувала керівників бібліотек та будинків культури, клубів.

У 1947 році політосвітня школа була реорганізована в Ніжинський технікум підготовки культурно-освітніх працівників, який протягом 14 років готував спеціальні кадри для клубної та бібліотечної роботи, тобто режисерів, хормейстерів, бібліотекарів.

У 1961 році технікум був перейменований у Ніжинське культурно-освітнє училище для підготовки клубних працівників, а саме керівників самодіяльних хорових та інструментальних колективів (народних і духових інструментів) та бібліотечних працівників.

У 1972 році була відкрита хореографічна спеціальність, а в 1987 – відновлена спеціалізація «Режисура театралізованих заходів».
У 1990 році навчальний заклад був перейменований у Ніжинське училище культури. З 1991 року була відкрита нова спеціалізація «Баяніст-акомпаніатор», яка готувала баяністів акомпаніаторів. З 1992 році почала свою роботу спеціалізація «Декоративно-прикладне мистецтво».

З 1999 року училище отримало назву «Ніжинське училище культури і мистецтв», а вже з 2000 року — «Ніжинське училище культури і мистецтв імені Марії Заньковецької».

Цього ж року училище було акредитоване як вищий навчальний заклад І-ІІ рівнів акредитації і готує фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» за такими спеціалізаціями:

Хореографія –
Декоративно-прикладне мистецтво –
Бібліотечна справа –
Народне інструментальне мистецтво (народні та духові інструменти) –
Народне пісенне мистецтво (академічний, народний спів) –
Видовищно-театралізовані заходи –

З 6 вересня 2017 року навчальний заклад отримав назву – Комунальний вищий навчальний заклад «Ніжинський коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради. Впродовж роботи навчального закладу створювалися творчі колективи, які сьогодні є переможцями Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів і фестивалів:

· оркестр народних інструментів під керівництвом народного артиста України Миколи Шумського;
· академічний хор коледжу під керівництвом кандидата мистецтвознавства Любові Дорохіної;
· народний хор коледжу під керівництвом Ольга Синиці, кавалера ордену Княгині Ольги ІІІ ступеня;
· духовий оркестр;
· ансамбль барабанщиць, який існує вже понад 40 років.

При коледжі існує структурний підрозділ – школа мистецтв, яка була відкрита у 1991 році і працює за різними напрямами культури і мистецтва. На цей час успішно працюють художній, театральний, музичний та хореографічний відділи школи.

При школі функціонують різноманітні колективи: дитячі хори «Соняшник» і «Лілея», вокальні ансамблі «Джерельце», «Рідна пісня», ансамбль бандуристів «Веселка», ансамбль гітаристів, хореографічні колективи «Devant», «Експресія», «Фієста», «Парадокс», театр-студія «Містерія» під керівництвом досвідчених викладачів. Учні школи та дитячі колективи беруть активну участь у Міжнародних і Всеукраїнських конкурсах і фестивалях та здобувають призові місця.

За Інформаціює Президентського Фонду Леоніда Кучми «Україна»

фото Тетяни Марченко