Поява нового видання «Легенди Ніжина» викликало непідробну цікавість серед ніжинців, а також мешканців інших регіонів України – насамперед, чисельних користувачів фейсбуку, хто відвідав офіційну сторінку НКМ ім. І. Спаського.

Бажаючих потрапити на презентацію цього видання, що відбулася у приміщенні відділу «Музей історії Ніжина» 18 травня 2022 р. з нагоди Міжнародного дня музеїв, було настільки багато, що було вирішено влаштувати ще один такій захід.

Для Ніжина це унікальна ситуація, адже ще одну й ту саму книгу в тому ж самому приміщенні вдруге жодного разу не презентували. А, між іншим, запитували чи не буде влаштовано ще одну, вже третю презентацію…

Третьої презентації в НКМ ім. І. Спаського організовувати не планується, а ось друга відбулася в неділю 22 травня 2022 р. і також зібрала повну залу глядачів. І, як і минулого разу, було багато розповідей про саму щойно надруковану книгу, про її творців й, звісно, про Ніжин і ніжинські старожитності. Учасникам презентації організатори знову подарували своєрідний бонус – розповіли (і, навіть, трішки більше!) легенду про музейний привид, якої немає в книзі…

Усі, хто завітав на обидві презентації мали змогу отримати нове видання. Це стало можливим завдяки фінансовій підтримці Управління культури і туризму Ніжинської міської ради. Адже створення книги, що було здійснене ніжинськими музейниками, й друк пілотної частини тиражу, котра потрапила до бібліотек і приватних книгозбірень ніжинських науковців, краєзнавців, освітян, а також пересічних поціновувачів ніжинської історії, – це наслідок реалізації програми Ніжинської міської ради з підтримки культури. Наразі примірники цієї пілотної частини тиражу уже знайшли свого читача.

На сьогодні видавець ПП Лисенко М.М. планує випустити наступну частину тиражу. І книги з цієї частини вже можна буде придбати. Кого цікавить – звертайтеся безпосередньо до видавництва (шукайте їх у мережі інтернет).

Сергій ЗОЗУЛЯ, завідувач відділу «Музей історії Ніжина»

Ніжинський краєзнавчий музей ім. Івана Спаського