Обмін аграрними здобутками та проблемними питаннями — тема круглого столу латвійської делегації з ніжинськими аграріями, управлінцями та науковцями, який відбувся сьогодні, 2 травня,  в Ніжинському агротехнічному інституті. Серед присутніх представники Латвійської делегації на чолі з Алдісом Адамовічсом — депутатом Сейму Латвійської Республіки, керівником групи депутатів по співпраці з парламентом України, народний депутат України Олександр Кодола, голова Ніжинської РДА В’ячеслав Івашин, голова Ніжинської райради Олег Бузун, директор Ніжинського агроінституту Василь Лукач, директор агроколеджу Олена Литовченко, представники ОТГ Ніжинщини та аграрії.

Оскільки Латвія, як і Україна в цій галузі задніх не пасуть, обмін досвідом лише покращить міжнародні зв’язки. Так, голова Вертіївської ОТГ Олександр Мороз вбачає в співпраці з латвійцями нові вектори для розвитку ОТГ, керівники Ніжинських районних органів місцевого самоврядування отримали змогу обмінятися думками з Латвійськими колегами щодо можливих спільних проектів в агропромисловому комплексі району.

Сьогодні це уже друга зустріч представників Латвії з ніжинцями на запрошення Олександра Кодоли та голови “Ліги ділових жінок” Тамари Стратілат. В планах делегації зустріч з представниками ніжинської міськради, діловими колами Ніжина, знайомство з економічними та промисловими можливостями міста та району, участь у святкуванні дня міста Ніжина.

Нагадаємо, 12 квітня 2016 року між Ніжином та Латвійським містом Прейлі підписано договір про співпрацю. Представники міста-побратима Ніжина Юріс Челвіс — заступник голови Прейльської краєвої думи та Володимир Іванов — виконавчий директор Прейльської краєвої думи, також не оминули увагою Ніжин сьогодні та прибули в складі делегації.