КВУ в рамках проекту дослівно проаналізував відвідування народними депутатами засідань Ради в 2017 році. Найкраще відвідували засідання Ради у січні-лютому депутати ВО «Батьківщина», «Народного Фронту» і Блоку Петра Порошенка.1489155878-2108

КВУ проаналізував відвідування нардепами засідань Ради / cvu.org.ua

Як повідомляє Комітет виборців України, зазвичай, близько 84% депутатів «Батьківщини» відвідували пленарні засідання. У «Народного Фронту» цей показник склав 83%, у БПП – 82%.

Нижче результати відвідування Радикальної партії Олега Ляшка – 80% і «Самопомочи» – 74%.

Найгірше в січні-лютому ходили на засідання Ради члени групи «Відродження». В середньому в парламентському залі були присутні 61% депутатів від складу групи або 12 депутатів із 19.

«Нас дивують невисокі результати «Самопомочі» і Радикальної партії. Адже Олег Ляшко в останні місяці регулярно демонструє відео з прямими трансляціями з Ради, на яких критикує колег з інших фракцій за те, що вони не ходять на роботу і заявляє про залізну дисципліну РПЛ. Однак, якщо подивитися на результати відвідування за останні два місяці, то у РПЛ нижчі показники, ніж БПП, «Народного Фронту» чи «Батьківщини», — прокоментував голова КВУ Олексій Кошель.

«Щодо «Самопомочі», ця політична сила переважно сумлінно ходить на засідання Ради, але в січні-лютому депутати не задавалися питанням відвідуваності. Варто відзначити, що саме в лютому Рада проголосувала за низку законів у сфері децентралізації, але навіть це не мобілізувало депутатів «Самопомочі». Так, 9 лютого, під час прийняття законів у сфері децентралізації, в залі було 20 депутатів «Самопомочі» з 26. При цьому тема децентралізації залишається однією з ключових для фракції», – додав Кошель.

У січні-лютому відбулося 18 пленарних засідань Верховної Ради.

Раніше у КВУ назвали прізвища депутатів, які в цьому році пропустили всі засідання Верховної Ради.

Джерело: unian.net