Відповідно до результатів дослідження КВУ найбільший відсоток виконання положень виборчих програм у «Народного Фронту» та «Блоку Петра Порошенка».

Виборча програма «Народного Фронту» виконана майже повністю – на 82%. Із програми «Блоку Петра Порошенка» виконано 60% положень. Трохи більше половини положень реалізовано й у програмі «Самопомочі» — 54%. Програма «Батьківщини» виконана на 42%. Йдеться в дослідженні КВУ: «Два роки Верховної Ради: як фракції виконують передвиборчі програми».

Найменш виконаними є виборчі програми Радикальної партії Олега Ляшка (37%) та «Опозиційного блоку» – 23%.

В ході дослідження були проаналізовані як прийняті, так і зареєстровані законопроекти, що стосувалися виконання положень виборчих програм. «Причиною низьких результатів окремих фракцій є їх перебування в опозиції. Тому в дослідженні було враховано не лише прийняті закони, а й розроблені законопроекти. На жаль, провальний результат депутатів від «Опозиційного блоку» та РПЛ пов’язаний із тим, що вони не розробили законопроектів, що стосувалися значної частини положень їх виборчих програм» – зазначив генеральний директор КВУ Олексій Кошель.noimage

«До прикладу, на виборах 2014 року Радикальна партія Олега Ляшка обіцяла запустити роботу суспільного антикорупційного корпусу у складі ветеранів АТО, а також Всеукраїнської мережі захисників прав людини. «Опозиційний блок» обіцяв розробити та реалізувати Національний план примирення, а також План відродження Донбасу. Реалізація цих ініціатив не залежала від голосувань в парламенті, але, тим не менш, вони виконані не були» — додав Кошель.

Також значна частина обіцянок партій із самого початку були нереальними до виконання. «Найбільше таких обіцянок у виборчій програмі Радикальної партії. Зокрема, про повернення Україні ядерного статусу, створення партизанських загонів та виділення вдесятеро більше коштів на медицину. Були подібні обіцянки й в інших сил. Так, «Батьківщина» обіцяла домогтися членства України в ЄС, а «Опозиційний блок» та Блок Петра Порошенка – індексувати зарплати і пенсії до рівня інфляції» – зазначив Олексій Кошель.

glavnoe.ua