До початку повномасштабного вторгнення російських окупантів Україною «гуляв» СOVID-19.  

За кілька днів до нападу агресора, 21 лютого, на щотижневій оперативній нараді керівники медустанов звітували, що у Ніжині, нарешті, намітилася тенденція до зменшення захворюваності.  

За інформацією генерального директора КНП «Ніжинська центральна міська лікарня ім. М. Галицького» Олександра Костирка, за тиждень напередодні війни на коронавірус захворіли 785 осіб.  На той час у медзакладі перебували 96 пацієнтів з діагнозом СOVID-19.  

Нині, як звітує на нарадах О. Костирко, хворих на коронавірус у лікарні немає.

Чим це можна пояснити? Ми попросили очільника міської лікарні поділитися думками з даного приводу.  

— Якась дивна ситуація вимальовується: у нас до початку повномасштабної війни ковідний напрямок був перенавантажений. Практично працювали чотири відділення. Місць не було. Не встигали ще виписати одну людину, як відразу ж клали іншу.

Наразі цей напрямок у нас порожній. В інфекційному відділенні перебувають 6 чоловік. Я навіть хвилююся за те, щоб ми не втратили виділені державою кошти.  Звертаюся до первинної ланки з проханням, щоб вони пацієнтів з пневмоніями максимально скеровували до нас. Чому ж не лікуватися, коли лікування безкоштовне?

Аналогічна ситуація, так розумію, склалася по всій державі. Я навіть сам як медичний працівник не можу пояснити, чому  СOVID-19 так раптово зник.

Можливо, вплинули міграційні моменти, адже під час активних дій міграція відбувалася в односторонньому порядку: люди переважно виїжджали з України. Тобто хвороби у цей час не поширювалися так, як раніше.

Можливо, роль зіграла певна ізольованість. Тому що під час комендантської години всі сиділи по хатах. І взагалі люди намагалися більше перебувати вдома. Пересування були мінімальними.

Можливо, щеплення зіграло роль. Тому що, дійсно, велика робота була проведена «первинкою» у даному напрямку.

Можливо, все ж таки «допоміг» адреналін. Адже будь-яка критична ситуація спонукає до мобілізації захисних сил у людини.

В будь-якому випадку СOVID-19 відступив. І це добре: людям не до хвороб. Всі мріють про мир.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора