На честь 370-ї річниці утворення Ніжинського полку 20 липня в сквері Богдана Хмельницького було встановлено пам’ятний камінь-стелу. Донедавна містяни, проходячи повз пам’ятник гетьмана України, могли бачити лише величезний камінь, без будь-якого виґравіюваного малюнку чи напису, пише ПравдаТУТ Ніжин.
На День козацтва майбутню стелу прикрасила меморіальна дошка, проте наступного дня і її на камені не стало…
Пам’ятний знак встановили з ініціативи краєзнавця Сергія Коваленка й громадського активіста Владислава Поповича, за підтримки благодійного фонду «Ніжен», коштом підприємців. Як повідомив редакції “Правда ТУТ. Ніжин” Владислав Попович, табличку зняли самі ж громадські активісти. Її потрібно ще доробити.
Камінь-стела 14 жовтня
Після 14 жовтня
Зараз пам’ятна дошка зберігається в керівника Благодійного фонду «Ніжен», підприємця Миколи Шкурка.
“14 жовтня дошка була ще не зовсім готова, необхідно доопрацювати малюнок. Провисіла вона лише день, 14 жовтня. Тоді встановили, бо треба було, – День козацтва. Стела робилася за громадський кошт, тому не все одразу, а поступово”, – зазначає активіст.
За кілька днів, по завершенню робіт, її мають повернути на місце.

До слова, Ніжинський полк сформований в ході Української революції під проводом Богдана Хмельницького. Він відіграв визначну роль у державотворчому процесі, а його полковники Прокіп Шумейко, брати Іван та Василь Золотаренки, Григорій Гуляницький, Роман Ракушка-Романовський вписали свої імена золотими літерами в вітчизняну історію.

Пропонуємо до розгляду ескізний проект каменю-стели

Джерело: nizhyn.pravdatut