Весна – «гаряча» пора не лише для комунальників, але й для квітникарів-«любителів», котрі не проти прихопити квіточку – дві або навіть цілий кущик – два на чужій клумбі. Особливо, якщо ця клумба знаходиться на ділянці, що не охороняється. Щоб можна було вкрасти і залишитися непокараним. Якесь особливе, незрозуміле тяжіння спостерігається у квітникарів-любителів до центральних клумб міста.

Вочевидь, викрадачі вважають ризик благородною справою.

«Кожного року навесні спостерігаємо одну і ту ж картину – ямки замість квітів. Раніше викопували троянди. Цьогоріч значна їх частина вимерзла, тому крадуть тюльпани. Цілими кущиками», – не приховує обурення фахівець з ландшафтного дизайну комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» Наталя Довгаль.

На жаль, нинішня весна не стала виключенням: під час Великодніх і травневих свят квітникарі-«любителі» викопали декілька кущиків тюльпанів на клумбах на вул. Гоголівській і біля міського Будинку культури.

А ще спостерігається інша картина: заради п’ятихвилинної забавки батьки рвуть (дозволяють рвати) квіти на громадських клумбах для своєї малечі, а потім викидають або у смітник, або собі під ноги – прямо там, де стоять.

Питання: навіщо знищувати красу, створену чужими руками? Навіщо взагалі знищувати квіти, які прикрашають місто? Є безліч інших варіантів, як потішити свою дитину.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук