Вже другий день біля гуртожитків деяких учбових закладів Ніжина можна зустріти підлітків у … кімоно. Так, вам не почулося — саме в кімоно. Зрозуміло, що це юні спортсмени, що у місті відбуваються змагання. А от які саме? Замість відповіді Президент федерації  дзюдо Ніжина Костянтин Смалій запросив журналіста сайту «УН» до спортивної зали «Зірочка», яка знаходиться на Гуньках — аби вона на власні очі побачила, що відбувається.

26 липня. Десята ранку. Біля входу до спортивної зали велелюдно:  тренери, привітавшись з колегами, разом з вихованцями, вдягненими у кімоно, не поспішаючи, по черзі, заходять до зали. У приміщенні немає де яблуку впасти – на татамі відразу вийшли понад 100 юних спортсменів, які представляють 9 команд з чотирьох областей: Київської (місто Вишневе, село Зурівка), Чернігівської (міста Чернігів, Ніжин),  Сумської (міста Суми, Охтирка, Ромни), Вінницької (місто Вінниця).

На запитання журналіста, що тут відбувається, розповідає К. Смалій: «Це навчально-тренувальні збори, які є своєрідною підготовкою до Чемпіонату України з самбо та дзюдо. Організатори заходу – спортивний клуб «Спарта» і Федерація дзюдо Ніжина. Раніше ми щорічно проводили такі збори у грудні лише зі своїми спортсменами. Також брали участь у всеукраїнських зборах, які проходили після змагань та на які збиралося понад 700 учасників.  Цьогоріч ми вирішили все змінити і запросити до Ніжина гостей у липні – поки спортсмени не виснажені. Охочих, як ви бачите, виявилося чимало. І це ще не всі, хто хотів взяти участь у заході – нам вже телефонували з Києва, Донецька. Їх запросимо вже наступного разу. Якщо даний захід відбудеться на достойному рівні, а ми прикладемо задля цього всіх зусиль, то майбутні збори зробимо ще масштабнішими – ми хочемо вивести наш Ніжин на новий спортивний рівень. Про нас повинна знати вся Україна!».

А поки юні спортсмени, яким 10 років і більше,  вишикуються для привітань. Президент федерації дзюдо Ніжина Костянтин Смалій бажає всім успіху і наголошує: тут немає переможців і переможених, тут всі – переможці!

Чотири дні хлопчики та дівчатка мірятимуться силою і витримкою. Кожного дня – по два тренування:  зранку та увечорі – по 10 сутичок.

Організатори подбали не лише про тренування, але й про побутові моменти: розмістили гостей у гуртожитках навчальних закладів, домовилися про годування, відпочинок.  Як сказав К. Смалій, юні спортсмени повинні залюбки згадувати цей захід, щоб потім повернутися до Ніжина ще не один раз.

Поки юні дзюдоїсти працюють на татамі, журналіст сайту «УН спілкується з тренером Сергієм Антоняном. Виявляється, це його ідея – провести  навчально-тренувальні збори у Ніжині. Спочатку його підтримали колеги, а потім – і начальник відділу з питань фізичної культури і спорту Ніжинської міської ради Павло Глушко.  За сприяння Павла Володимировича учасники зборів знайшли приміщення для занять – це, як вже нам відомо, спортивна зала «Зірочка»,  запросили медпрацівника.

Журналісту «УН» вдалося поспілкуватися з юними спортсменами.

-Тобі скільки років? Ти звідки? Чому обрав саме дзюдо?

-Десять. Я із Зурівки.  Подобається. Хочу стати сильним.

— А ви, дівчатка, чому обрали не зовсім дівочий вид спорту?

— Хочемо стати, як Наталка Чистякова.

Отакої!

До речі, наша ніжинська «зірочка» Н. Чистякова також вчора тренувалася разом з молодшими товаришами – незабаром у неї чергові змагання. Тільки у Наталки – своя програма тренувань. Керував процесом, як і завжди, тренер С. Полтавцев.

Подібні заходи згуртовують не тільки спортивну молодь, а й тренерів. Більшість з них, незважаючи на відпустки, прибули на збори. Бо спорт – то їхнє життя!

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора