Церковний староста Михайло Білик вручає коровай владиці Євстратію

22 вересня у селі Григорівка на Бахмаччині освятили храм на честь Чуда Архістратига Михаїла. Відслужили першу літургію в освяченому храмі Православної церкви України. Було багато батюшок, багато прихожан. Не тільки з Григорівни, а й з Бахмача, навколишніх сіл.

Коровай архієрею, архієпископу Чернігівському і Ніжинському отцю Євстратію (Зорі) вручив церковний староста Михайло Білик.

— Хвилювалися?

— Аякже, — каже Михайло Олександрович. — Коровай привезли нам з Ніжина. Замовляла моя жінка. Запитала у магазині. Сказали, що нам спечуть на замовлення. Коштує 430 гривень. Красивий. Пахучий.

Храм у Григорівці висотою 20 метрів. Ошатний, у біло-синьо-золотих кольорах.

Звели завдяки жертводавцям. Власникам агрофірми імені Шевченка. Спочатку підприємство належало Григорію Бідному. Він продав. Новий господар Андрій Іваненко продовжив благодіяння. Жертвував кошти на будівництво, оздоблення, іконостас, придбання церковних речей.

— Довершували будівництво та активно облаштовували останні два роки, — розповідає настоятель храму на честь Чуда Архістратига Михаїла отець Володимир (ПАВЛИНА). — 17 липня 2017 року, на Петра і Павла, громада одностайно проголосувала за перехід до Української православної церкви Київського патріархату. Тепер це Православна церква України. До 2017 року храм був московським.

Ще у 2010 році розпочали його спорудження. Та настоятель, отець Миколай, у 2013 році помер (похований у селі Тиниця на Бахмаччині). З 2013 року будівництво стояло.

Перший храм у Григорівці був зведений у 1730 році. У 1939 зруйнований.


Храм на честь Чуда Архістратига Михаїла у Григорівці

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №39 (1741), 26 вересня 2019 року