9 листопада, у День української писемності й мови та пам'яті Преподобного Нестора Літописця, у м. Ніжині відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Вчора, сьогодні, завтра».

Захід проведено згідно з Програмою розвитку та функціонування української мови в закладах освіти у 2021 році «Сильна мова — успішна держава».

З вітальним словом до учасників конференції звернулися Ніжинський міський голова Олександр Кодола та начальник Управління освіти Валентина Градобик.

Захід об‘єднав знавців та поціновувачів українського слова з 10 міст України: Чернігівщини, Рівненщини, Хмельниччини, Полтавщини, Одещини, Сумщини, Харківщини, Запорізької області та Києва.

У заході взяли участь понад 50 фахівців – учителів української мови закладів освіти міста Ніжина, викладачі Ніжинського державного університету імені М. Гоголя, Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, іноземці з Польщі, Чехії, Китаю, Канади, США та Великої Британії.

Конференція відбулася в онлайн-форматі, доповіді супроводжувалися презентаціями навчальних видань та ресурсів. Учасники активно дискутували щодо актуальних питань розвитку та функціонування української мови, вносили актуальні пропозиції.

За матеріалами Управління освіти Ніжинської міської ради