Фракція БПП переобрала свого керівника та визначилася з представником президента в ВР. Так стартував двотижневий парламентський марафон, після якого нардепи запланують перерву в засіданнях на цілий місяць.2109884

Кадрові ротації в Раді і плани на пленарний тиждень в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував народний депутат від фракції «Народного фронту» Олександр Кодола.

До чого перестановки у фракції БПП? Чи було засідання вашої фракції сьогодні?

— Звичайно, ми традиційно по понеділках перед пленарним тижнем проводимо засідання фракції, де обговорюємо і порядок денний на весь тиждень, і взагалі ситуацію, і всі інші пов'язані питання. Що стосується рішення по фракції БПП, ми знаємо, що Ігор Гринів більше професійний як політтехнолог. Я думаю, що йому дещо складнувато бути публічним спікером від фракції, а посада голови фракції передбачає якраз надмірну публічність, набагато більше, ніж у звичайного депутата. Це і постійно виступи з трибуни, і представлення фракції, особливо під час пленарного засідання, і так далі. Тому очевидно, що він більш захотів сконцентруватись на роботі як політтехнолог президента.

Перед виборами?

— А хіба у нас зараз вибори? Вибори, наскільки мені відомо, не передбачаються ні юридично, ні формальних ніяких підстав для перевиборів немає ні парламентських, ні президентських. Тому про вибори говорити зарано, але те, що проходять такі кадрові рокіровки — це нормальна ситуація. Більше того, я скажу, що Артур Герасимов, я знаю його особисто, достатньо професійна людина, підготовлена, і ми бачимо, як він, будучи і нардепом, і представником президента у парламенті, постійно представляв позицію президента. Я думаю, що це достатньо гідне рішення наших колег по коаліції.

Була заява голови вашої фракції з приводу анулювання рішення про введення щомісячної абонплати за підключення до системи. Маємо заяву Ляшка, що вони завтра будуть блокувати трибуну. Якщо блокуватимуть трибуну, яку позицію ви будете обіймати?

— У нас є своя позиція. І те, що в БПП є своя позиція, у нас своя, у Радикальної партії інша — це нормально. Ми не повинні, як кажуть, грати в одну дудку. Ми категорично вимагаємо негайно скасувати рішення НКРЕКП про встановлення абонплати за використання мереж, тому що цей механізм не може і не повинен діяти в умовах, коли облгази сьогодні по всій країні контролюються, переважно, проросійським олігархом, і зараз така абонплата — це фактично новий податок на користь Фірташа і Льовочкіна.

Як вимагати?

— По-перше, запросити на килим до ВР керівництво НКРЕКП — і керівника, і весь склад, і будемо запитувати, на якій підставі вони прийняли таке рішення. Якщо вони не зможуть пояснити або відмінити протягом тижня, то тоді будемо ставити вже питання і про переформатування взагалі цього органу. Там повинні працювати патріотичні люди, які повинні дбати про Україну і про громадян України, а не про якихось олігархів.

Чи будуть кадрові перестановки розглядатись у парламенті? Обіцяв спікер раніше обрати представників Рахункової палати за квотою ВР. Чи розглядатиметься це питання?

—  По Рахунковій палаті у нас стоїть це питання в порядку денному в другій половині дня. Тому, я думаю, що нарешті ВР розгляне це питання. Треба призначити людей, щоб Рахункова палата також була оновлена і ефективно працювала. Що стосується ЦВК, це взагалі питання, яке вже давно на порядку денному, і зараз, я знаю, що всі фракції вже подають свої кандидатури до складу ЦВК на розгляд президента, і ми очікуємо вже від нього внесення подання до ВР. Коли воно буде — я думаю, або четвер, або наступний тиждень.

Багато говорять про зміни до закону, які б інакше регулювали діяльність НАЗК і його керівництва. Чи відомо більш детально, про які зміни йдеться і коли вони будуть розглянуті в парламенті?

— Сьогодні фактично робота НАЗК паралізована через недбалість керівництва агенції, і ми бачили, що керівництво агенції не змогло вирішити навіть елементарні технічні проблеми, які були із сайтом НАЗК. Нині взагалі постало питання про відставку, і сьогодні відставку пані Корчак вимагають навіть громадські активісти-антикорупціонери. Тобто нинішня ситуація в НАЗК засвідчила проблему, яку необхідно врегулювати саме на законодавчому рівні. Кабмін готує відповідний законопроект, у середу він буде затверджений на Кабміні і переданий до ВР. Тоді ми вже побачимо, що саме там, які зміни пропонуються. Але він направлений саме на ефективну роботу цього органу.

Чи обговорювали ви на фракції, про які саме зміни йдеться? Як саме буде змінена діяльність НАЗК і що зміниться в плані можливого контролю і можливої відставки?

— Наскільки мені зрозуміло, йдеться саме про зміни, які мають забезпечити повне перезавантаження НАЗК і якнайшвидше проведення конкурсу, вже відбору нового керівництва агентства. Нічого страшного в цьому немає, тому що останні два-три роки ми провели колосальні реформи у сфері боротьби з корупцією, створили цілу низку нових інституцій. Тому це нормальне питання.

 

Голос Столицы