Депутати «Слуги народу» дуже незадоволені проектом закону №1038 про внесення змін до закону про статус народного депутата, яким пропонується позбавляти нардепів мандата за невходження у фракцію та також за припинення членства у фракції.

Пише Українська правда

Джерело: коментарі співрозмовників УП у Верховній Раді.  

Пряма мова: «Вони з нами не рахуються».

Деталі: Депутати скаржаться, що Офіс президента та керівництво партії хочуть зробити з фракції «абсолютно ручних тваринок».

Наразі у ВР зареєстровані 2 законопроекти №1038 та №1045-1, які передбачають позбавлення мандату депутата, якщо той не увійшов до фракції партії, від якої обирався, чи яка його висувала, або вийшов з фракції.

Перший пропонує прописати у законі про статус народного депутата те, що забрати мандат у депутата можуть за «невходження його до депутатської фракції політичної партії, за списками якої його було обрано народним депутатом у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі чи яка була суб’єктом його висування у одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, або припинення його членства в такій фракції».

Законопроект №1045-1 пропонує закріпити, що нардеп може входити до складу лише депутатської фракції тієї політичної партії, за виборчим списком якої його було обрано у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, чи яка була суб’єктом його висування у одномандатному виборчому окрузі.

У разі невходження нардепа-списочника чи нардепа-мажоритарника до депутатської фракції політичної партії, яка його висувала, його повноваження припиняються з дня ухвалення рішення вищим керівним органом відповідної політичної партії.

Передісторія:

  • Раніше імперативний мандат працював у випадку виключно списочників (як це було у 2016 році, коли з'їзд партії БПП «Солідарність» ухвалив рішення відібрати депутатський мандат у Миколи Томенка та Єгора Фірсова, які вийшли з фракції БПП), а мажоритарники звільнялися від цього правила.

Напередодні депутат-мажоритарник від слуги народу Вадим Дубинський поширив відео, в якому розповідає, що депутати мажоритарники від «СН» під час обговорення вимагали прибрати норму про імперативний мандат, але поки йшло обговорення, вона з'явилася в іншому законопроекті, який мав голосуватися сьогодні вранці. Відео за посилання. Обережно нецензурна лексика депутата. 18+
https://www.facebook.com/watch/?v=2464373670320422