У неділю, 12 червня, коли у РФ святкували день росії, хакери зламали центральні російські телеканали, які через супутник ведуть мовлення за кордоном. Замість звичної пропаганди кремлівських рупорів транслювалася правдива інформація про війну в Україні. 

Як повідомляє російський письменник та журналіст Андрій Шипілов на своїй сторінці у Facebook, від кібератаки постраждали «Первый канал», «Россия» та НТВ.

На каналі «Россия» безупинно розповідали про те, як війна в Україні вдарила по гаманцю росіян. В ефірі говорили про повний розвал економіки всередині країни, зниження експорту газу, збільшення вартості споживчого кошика та зникнення багатьох товарів з прилавків магазинів, що також впливає на зростання цін.

На «Первом канале» говорили про те, що втрати особового складу РФ за час війни перевищили 30 тисяч, а корупціонери та генерали розкрали військовий бюджет.

Водночас на НТВ показували ролик, в якому росію називали «країною вдів», «країною злиденної армії», «країною на краю прірви» та «країною без майбутнього».

Також демонструвалася заставка із траурною фотографією путіна на тлі танцю артистів у формі російських поліцейських.

Джерело: ТСН