Позаду – низка свят: Великдень, травневі свята, День міста. Відповідно, в Ніжині відбулося чимало заходів, присвячених цим святам.

«Ті заходи, що ми планували спільно з Управлінням культури і туризму та з іншими Управліннями і відділами, в цілому пройшли нормально. Відповідно до карантинних обмежень, які наразі існують. Але є нюанси – це так звані організаційні та оздоблювальні моменти», – зауважив Ніжинський міський голова Олександр Кодола на розширеній оперативній нараді, яка відбулася 11 травня.

Так, державні прапори і підставки під них знаходяться в незадовільному стані.

«По скільки їм років? По 30–40? Я розумію, на великі об’єкти потрібні значні кошти, яких у нас немає. Наприклад, хотілося б напередодні Дня міста зробити повну реконструкцію парка Шевченка або почистити річку Остер. Це десятки і сотні мільйонів гривень. Але скільки треба коштів, щоб придбати нові прапори і підставки під них? Десять тисяч гривень? Ми що, не знайдемо такі гроші? До нас приїжджають гості, міжнародні делегації, та й ніжинці самі все бачать… Прапори – це державна символіка, вони завжди повинні бути в належному стані», – наголосив міський голова і надав доручення фахівцям міської ради виправити це питання.

В День міста, 6 травня, в парку Шевченка відбулося відкриття скейт-майданчика. Це значна подія для Ніжина, особливо – для молоді.

«Освітлення там є – ми вчора увечорі дивилися. Молодь є. Бракує тільки урн для сміття. Досі на сцені висять полопані повітряні кульки. До кінця не упорядкований профнастил, з нього прибраний не весь пакувальний матеріал», – зауважив О. Кодола і надав відповідні доручення: керівництву комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» – встановити великі урни та графік прибирання біля скейт-майданчика, Нацполіції та Муніципальній варті – ретельно стежити за порядком на території парку, щоб тут не розпивали спиртні напої.

Наступне зауваження стосувалося безладу біля кладовищ.

«Наразі тривають поминальні дні. Люди упорядковують могили своїх близьких, безперестанку виносять сміття. Отже, всі кладовища у Ніжині захаращені. В такі дні треба працювати з подвійним навантаженням», – звернувся міський голова до начальника КП «ВУКГ» Володимира Шпака.

Володимир Шпак пояснив, що працівники очолюваного ним комунального підприємства напередодні тривалих вихідних, в п’ятницю, упорядкували території біля кладовищ.

Але за вихідні люди знов засмітили ці ділянки. Вчора, в понеділок, комунальники в черговий раз прибрали сміття на вказаних територіях – вони просто не встигають прибирати за людьми.

Але пообіцяли зауваження міського голови взяти в роботу і виправитися.

Начальнику Управління житлово-комунального господарства та будівництва Анатолію Кушніренку надано доручення встановити на території скейт-майданчика камери спостереження.

Керівників, до яких є зауваження, скоріше за все, депреміюють.

Але сам спортивний майданчик не пустує: на ньому катаються діти. Дуже задоволені, з щирими посмішками. Саме так виглядає дитяче щастя.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук