«Жовта» коронавірусна зона – не привід послаблення обмежень для невакцинованих. Про це розповіло керівництво Чернігівської обласної державної адміністрації, спираючись на зміни до постанови Кабінету Міністрів.

«Вони набудуть чинності з 6 грудня. Причинами цього є дуже велике навантаження на медичну систему, яке ми вкотре спостерігаємо. Ці обмеження стосуватимуться невакцинованого населення в «жовтій» зоні. Знову ми повертаємося до тих обмежень, що стосуються невакцинованих, у закладах харчування, культури, спорту і так далі», – Жанна Шерстюк, заступник голови Чернігівської ОДА.

За словами чиновників, наразі темпи вакцинації в області дещо знизилися, якщо порівнювати зі сплеском на середину осені.

«Темпи вакцинації трохи повільніші, ніж були місяць тому, коли запит на вакцинацію був дуже великий. Ми знаємо, були черги в центрах вакцинації.  На сьогодні ми маємо 6-8 тисяч вакцинацій щоденно в області. Загалом вакциновано двома дозами 35,5% дорослого населення. Якщо брати в розрізі районів, то гарно провакциновані в нас Прилуцький район, Ніжинський район. Чернігівський район за рахунок міста Чернігова. Але загалом рівно йдуть у нас райони», – Жанна Шерстюк, заступник голови Чернігівської ОДА.

У пік захворюваності актуальним залишається питання наявності кисню в лікарнях. Обласне керівництво обіцяє забезпечення його безперебійних постачань.

«Ми отримали чергову партію рідкого кисню – 8 тонн. Наступну парію очікуємо наприкінці тижня», – Жанна Шерстюк, заступник голови Чернігівської ОДА.

Згадали в області і про вакцинацію дітей. Наразі вже вакцинованих серед них небагато і поки що статистика щодо цієї категорії осіб не ведеться.

Тож, з 6 грудня бізнес, який працює в жовтій зоні, має перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест у відвідувачів.

Також громадяни, які не отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або не мають негативного тесту чи сертифіката про одужання, у жовтому рівні епідемічної небезпеки не зможуть:

— брати участь у проведенні всіх масових заходів, це стосується культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших заходів;

— відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;

— скористатися послугами суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування, для них будуть закриті бари, ресторани, кафе.

Водночас робота банків, автозаправок, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у жовтому та червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил — носіння маски та дотримання фізичної дистанції 1,5 метра.

За матеріалами Чeline і Укрінформ

Оператор – Дмитро Дриганов

Журналіст – Олег Дешура