Існує загроза припинення теплопостачання в будинки ніжинців 1 квітня. Про це журналістам сайту «Нежатин» стало відомо під час засідання постійної депутатської комісії з житлово-комунальних питань 28 березня.

Керівництво «НіжинТеплоМереж» звернулось до депутатів з проханням продовжити строк оренди цілісно майнового комплексу з 1 року, на 2 роки і 11 місяців. Оскільки раніше між депутатами велись розмови щодо взагалі розірвання договору на оренду комплексу і пошук нових теплопостачаючих компаній або ж створення комунального підприємства, виникло ряд питань. То яка ж причина такої потреби?

Директор «НіжинТеплоМереж» Любов Ісаєнко пояснила, що оскільки підприємство включено в перелік підприємств по врегулюванню заборгованості за природній газ, встановлений певний термін поступової виплати – реструктуризація боргу, що сягає понад 50 млн. грн. на 60 місяців. Якщо ж термін оренди складатиме 12 місяців, то НАК «Нафтогаз України» відмовить у реструктуризації, а отже початок опалювального сезонк може бути зірваний, адже газ місто не отримає.

Заступник міського голови Григорій Олійник також повідомив про можливе завершення опалювального періоду 1 квітня. Причина в тому, що НАК «Нафтогаз України» постачає газ через компанію, котра визначена як постачальник для українських підприємств теплокомуненерго. Нажаль постанова закінчується в кінці березня. Ніжинська міська рада зв’язувались з народними депутатами, які обіцяють, що це питання має вирішитись і до червня місяця повинен бути визначений поставник.

«Оплата за газ на сьогодні здійснена у розмірі 91, 5%, і це нам дозволяє отримати ліміт газу і завершити опалювальний сезон, але загроза існує», – зазначив Григорій Миколайович.

Що ж до продовження строку оренди цілісного майнового комплексу для «НіжинТеплоМережі» депутати підтримали дане рішення. Остаточно це питання вирішиться на сесії міськради.

Марина Волинець

Джерело: Нежатин