В Ніжині більшість мешканців не задоволені, як якістю теплопостачання, так і тарифами, що стягуються за нього. А враховуючи постійне зростання цін на послуги ТОВ «НіжинТеплоМережі», виникає ряд запитань, які потребують роз’яснення. Тож «Уездные новости» звернулися за коментарем до керівника компанії ТОВ «НіжинТеплоМережі» Валерія Зіміна.

  • Чи не могли б Ви окреслити ситуацію стану підприємства, що склалася на сьогоднішній день?
  • Перш за все, я б хотів розділити питання технічні та фінансово-економічні, бо в технічному плані ми повністю дієздатні. Опалювальний сезон був закінчений. У повністю робочому стані було все обладнання, теплотраси. В фінансово-економічному ж плані накопичений ряд проблем, які заважають впевнено дивитися в майбутнє.
  • Які саме фінансово-економічні проблеми стоять на заваді нормального функціонування підприємства?
  • В першу чергу, це наявність кредиторської заборгованості за основні енергоносії: 7 млн. грн за електроенергію та 35 млн грн за спожитий газ. Борг за газ давній, реструктуризований, але станом на сьогодні він не загрожує підприємству, оскільки знаходиться під державним контролем та планомірно сплачується. Тобто газові борги є, але ж вони довго накопичувались попередні роки і зараз потроху віддаються. А ось питання електроенергії, на жаль, потребує таких фінансових ресурсів, яких у нас немає і найближчим часом не передбачається.
  • Чим викликані ці проблеми? Які причини їх виникнення?
  • Борги викликані багатьма причинами, але основна – це, перш за все, відсутність з 2008 року в підприємства економічно обґрунтованих тарифів. З часом змінюється ціна матеріалів, вартість палива та електроенергії, розмір заробітної плати. І хоча тарифи також підвищуються, але вони переглядаються лише в розрізі окремих статей. Сюди відноситься: вартість газу, електроенергії та мінімальна заробітна плата. Це основні чинники, за якими обраховуються тарифи, тому накопичується різниця, яка не покривається надходженнями.
  • Які перспективи вирішення проблеми із заборгованістю?
  • Проблема із заробітними платами працівникам компанії ТОВ «НіжинТеплоМережі» вже вирішена. «Газова» проблема також на стадії вирішення, а от питання електроенергії досі залишається відкритим. Зараз воно турбує нас найбільше, тому що газовий борг вже врегульований. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №217 від 18 червня 2014 року запроваджені розподільчі рахунки з метою гарантованого розрахунку з постачальниками газу. Цей механізм покликаний вирішити проблему із газовим боргом, але він не передбачає погашення заборгованості за електроенергію. Ми є заручниками цієї системи, тому цю проблему потрібно вирішувати на державному та навіть міждержавному рівні. Зараз наше основне сподівання на надходження грошей з державного бюджету, можливо, влітку. Також ми сподіваємося на зміни в державному бюджеті, де буде передбачена субвенція на різницю в тарифах, яку цьогоріч не заклали.
  • На скільки зростуть тарифи на Ваші послуги в новому опалювальному сезоні?
  • В більшості приміщень в Ніжині є теплові лічильники, і в залежності від температури повітря, буде коливатись і вартість за теплову енергію. Тобто назвати зараз якісь конкретні цифри неможливо, але з нового опалювального сезону тарифи зростуть приблизно на 80%.