Усі школи області чекає аудит. Перевірятимуть заклади поступово протягом 10 років. Для інспектування нещодавно були створені спеціальні регіональні відділення Державної служби якості освіти.

«Сформувати культуру якості освіти та вивчати, оцінювати і надавати рекомендації безпосередньо щодо організації освітнього процесу», — Тетяна Маханькова, начальник управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області. Проводять аудити поки що тільки в школах. На підході – садочки та професійна освіта. В підсумку аудиту – публічні рекомендації, наслідком яких може бути і пониження ступеня закладу і навіть його закриття. Оцінюватимуть за чотирма напрямами. «Перше – це освітнє середовище. Друге – як же оцінюються учні. Третє – робота самих учителів. І четверте – це управлінські процеси», — Тетяна Маханькова, начальник управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області.

Проводять аудити поки що тільки в школах. На підході – садочки та професійна освіта. В підсумку аудиту – публічні рекомендації, наслідком яких може бути і пониження ступеня закладу і навіть його закриття. Оцінюватимуть за чотирма напрямами.

«Перше – це освітнє середовище. Друге – як же оцінюються учні. Третє – робота самих учителів. І четверте – це управлінські процеси», — Тетяна Маханькова, начальник управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області. Загалом Служба створена, згідно з новим законом про освіту, ще у 2017-му. Регіональні відділення з’явилися менш ніж пів року тому.

Експертна група, що проводить аудит, складатиметься з одного члена управління, решта – максимум ще 11 осіб – педагоги з інших шкіл, які пройшли конкурсний відбір. Останні працюватимуть від 5 до 10 днів на рік. «Заробітної плати окремо не буде, але буде відрядження і збереження зарплати за основним місцем роботи», — Тетяна Маханькова, начальник управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області.

За цей рік на Чернігівщині проінспектують шість закладів. Першим стане чернігівський ліцей для обдарованої сільської молоді. Далі – школи з Ніжинського, Носівського, Менського, Чернігівського районів. За 10 років, а саме така періодичність аудиту в одному навчальному закладі, планують відвідати всі 486 шкіл області.

Джерело: cheline.com.ua