кккккккккккк1В умовах протистояння з північним агресором інформаційний захист нашої держави має стати одним із найбільш важливих питань в сфері оборони України.

Про це йшла мова під час зустрічі народного депутата України Олександра Кодоли із журналістами. Олександр Кодола неодноразово піднімав питання інформаційної безпеки нашої держави на найвищому державному рівні. Зокрема недавно він виступив з трибуни Верховної Ради з вимогою  забеспечення покриття українським телесигналом північних районів Чернігівщини. Але сьогодні інформаційного захисту потребують не тільки окремі регіони нашой країни, а й уся Україна.

Вбиває не тільки зброя. Іформаційні війни часом бувають такіж руйнівні, як снаряди чи кулі. Сьогодні ми бачимо, як російська «п’ята колона» діє всередині України, а це не менша загроза, аніж військове вторгнення на Донбасі. Москва  створила і фінансує мережу медіа-ресурсів (ТБ, радіо, Інтернет) для дестабілізації ситуації та “розкрутки” контрольованих нею політиків-популістів, вважає народний депутат.

Останній скандал з телеканалом «Інтер» — це ознака інформаційної війни проти України. Як ви знаєте, в мережі Інтернет опубліковані документи зі «зламаних» електронних пошт російської громадянки, креативного продюсера на телеканалі «Інтер» Марії Столярової. З листування витікає, що вони спланували й готували пропагандистські телесюжети для обливання брудом лідерів «Народного фронту».

Сценарії сюжетів поєднують у собі кремлівські тези на зразок: «Україна має негайно припинити війну, яку розпочали лідери Євромайдану», безмежний економічний популізм і голослівні звинувачення в корупції. Крім того, листування демонструє тісну співпрацю Столярової із проектами  Сергія Капліна, та інших популістів-політиків .

Оприлюднені в листуванні факти підтверджують: саме Москва організувала й профінансувала гостру політичну кризу, яка виникла восени 2015 року й ледь не призвела до дочасних виборів Верховної Ради. «Народний фронт» від початку заявляв, що інформаційна кампанія проти Уряду Яценюка була потрібна насамперед Росії. Кремлівська влада домагалася відставки прем’єра Яценюка і розпуску Ради, щоби досягнути припинення фінансування АТО, скасування усіх реформ коаліційного Уряду, Угод про Асоціацію та ЗВТ з Євросоюзом, повернення України до газової залежності, а також скасування економічних санкцій, які Яценюк запровадив проти Криму й терористів на Донбасі.

Зараз керівництво телеканалу «Інтер» замітає сліди. Саме з початком розслідування проросійської діяльності каналу відбувся його підпал «невідомими», в наслідок чого інші докази були знищені. При цьому виникає питання: чому зникли записи з камер відео спостереження самого телеканалу?!

Перемога на Донбасі неможлива без розбиття ворогів у Києві. «Народний фронт» звернувся до СБУ з вимогою видворити за межі України громадянина Росії Ігоря Шувалова, який і до цього часу формує інформаційну політику «Інтера». Також депутати звернулися у ГПУ з вимогою детально розслідувати зв’язки Столярової з названими народними депутатами – проектами Кремля.