Колишній начальник Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Ігор Щербина заявив, що справа про вимагання хабара із забудовника, по якій він проходить, була відкрита, щоб полегшити прийняття закону, за яким звільнили директора ДБР Р. Трубу.

Про це Щербина заявив у інтерв'ю «Країні» після сьогоднішнього засідання Вищого антикорупційного суду. На ньому Щербині і його адвокатам відмовили в зменшенні суми застави. Втім, заставу в 2 млн. 130 тисяч гривень все одно вже внесено і зараз Щербина перебуває на свободі.

— Хто вніс за вас заставу?

— Це секрет. Це не має відношення до справи.

— Для вас знайшли електронний браслет?

— Так звісно.

— Як ви вважаєте, чому голосування за законопроект №2116, який передбачає дострокове припинення повноважень директора ДБР Романа Труби, збіглося з вашим затриманням?

— Тому що, я думаю, це все була частина забезпечення потрібного голосування за цей закон. Частина історії за тим, щоб збити Романа Трубу з його посади.

— Президент Володимир Зеленський назвав вас «правою рукою» керівника ДБР Рома Труби. Це так? Як часто ви контактуєте з Романом Трубою?

 — Я з Трубою працював ще в Генеральній прокуратурі, після цього він працював у моїй юридичній компанії. І на стадії становлення ДБР я дійсно допомагав йому. Всі посади в ДБР — конкурсні, і перші пару місяців у нього нікого не було. Він взяв деяких юристів з нашої компанії, які допомагали йому. Зокрема і я допомагав. Бланки виготовити, підготувати нормативно-правові акти і т.д. Але це було ще 2017 року. Останні півроку я з ним не спілкуюся. Шостого жовтня я привітав його по телефону з днем народження і все. Так що розповіді про те, що я з ним узгоджував якісь дії — це все вигадка НАБУ.

— Під час обшуків у юридичній компанії «Сектор Права» були вилучені копії численних документів, що стосуються розслідувань ДБР. Як ці документи виявилися в офісі компанії?

— В офісі були вилучені зразки бланків! Які я замовляв у друкарні ще 2017 року. І протоколи зустрічі з місією ОБСЄ і американцями, які також проводились 2017 року. Ніяких довідок, які б стосувалися діючих кримінальних проваджень, вилучено не було. А так там багато документів ще з часів моєї роботи в Генпрокуратурі і документи, які приносили люди на юридичні консультації. Вони не мають відношення до ДБР.

— Кримінальне провадження, в якому ви є підозрюваним, починається з імені Еміль Арутюнян, якого пов'язують з Олександром Петровським (відомим також на прізвисько Нарик). За версією слідства, Арутюнян запропонував Сергію Кучеру, керівнику компанії «Едельбург Девелопмент», вирішити питання із закриттям кримінальних проваджень у ДБР. Ви знайомі з Емілем Арутутяном? Яка його роль у вашому кримінальному провадженні?

 — Гадки не маю, хто це такий. Абсолютно. Ні в житті його не бачив, ні по телефоном не спілкувався. Як і не знаю я заявника та інших учасників провадження.

-Другий підозрюваний, Валентин Шевченко, за деякою інформацією, пов'язаний з Арутюняном. Як ви познайомилися з Шевченком? Хто вас познайомив?

— Цю людину я бачив три рази в житті і ні разу не спілкувався з ним віч-на-віч. Його привели до мене, оскільки він просив консультації, пов'язаної з будівництвом. Він займається підготовкою документів на введення на експлуатацію житлових будинків. Він просив моєї поради. Також він запитував, чи можу я йому допомогти: він ішов на конкурс, на якусь посаду в Державну архітектурно-будівельну інспекцію України. Я ж сказав, що ніяк йому допомогти з цим не зможу і це зі мною ніяк не пов'язано. Але, мабуть, в силу молодості або чогось іншого, у тих записах, які є у слідства, він чомусь стверджує, що я знайомий і з Чумаком (головним військовим прокурором — ред.), І зі Смирновим (заступником голови Офісу президента — ред.). Але я цих людей не знаю і з ними не спілкуюся. Можливо, він так хотів самоствердитися.

— А в чому, на вашу думку, мотив Шевченка?

 — Не знаю. Може, так хотів клієнтів собі заманити. У мене навіть номера його немає. Звідки я знаю?

— А хто його до вас привів?

 — Я не пам'ятаю. Це було наприкінці літа. Але в розмовах він не згадував Арутуняна.

— За вашою версією, як ви опинилися причетним в цій історії?

— Я вважаю, що це чистої води провокація. Вирішили, що таким чином буде легше звільнити Трубу або вплинути на нього якось. Ось і вся причина — наші з ним колись дружні стосунки.

Раніше «Країна» розповідала фабулу справи Щербини. На початку вересня прокурор зустрічався з представником девелоперської компанії «Edelburg Development» і запевнив співрозмовника, що нібито може закрити справу проти фірми, вплинувши на директора ДБР Романа Трубу за хабар в 140 тисяч доларів США. Також ми писали, що екс-прокурор Щербина вийшов на свободу під заставу в більш ніж 2 мільйони.

Джерело: obriy.news