Вже не один місяць у Ніжині — за дорученням міського голови Олександра Кодоли — ведеться робота з впорядкування тимчасових споруд.

Зі слів начальника Муніципальної варти Вадима Лаврінця, у 2021 році виявлено понад 480 незаконно встановлених тимчасових споруд та конструкцій, а виконавчим комітетом прийнято рішення про їх узаконення на правах оренди земельної ділянки.

Неодноразово повідомлялося, що ніжинці, які не мають правовстановлюючих документів на ці споруди, зобов’язані звернутися до комунального підприємства «Оренда комунального майна» для заключення Договору про надання послуг з тимчасового розміщення майна на території м. Ніжина. У супротивному порядку тимчасові споруди демонтують, а з їх власників стягнуть кошти за демонтаж. Крім того, на власників тимчасових споруд будуть складені протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 152 КУпАп (санкція статті передбачає штраф в розмірі від 340,00 грн. до 1360,000 грн.).

Але деякі ніжинці вперто атакують керівництво міста, сподіваючись на їхню поблажливість. Так, вчора, 23 грудня, на прийом до Ніжинського міського голови Олександра Кодоли прийшли власники гаражів, що знаходяться на вул. Геологів, 35, з проханням або надати можливість приватизувати ділянки під їхніми спорудами, або хоча б надати якісь пільги як пенсіонерам. Одна жіночка звертається до міського голови з даним питанням не вперше.

Зрозуміло, що правовстановлюючих документів на тимчасові споруди у людей немає.

«Закон однаковий для всіх. При всій повазі до вас я не можу дозволити комусь порушувати порядок. Повторюю вкотре, що є лише два виходи з даної ситуації: або узаконити гаражі, підписавши договір з «Орендою комунального майна», або знести споруди і продати. Ми повинні жити по законах!» — підкреслив міський голова Олександр Кодола.

Можливі варіанти оформлення ділянок під тимчасовими спорудами пропонуються КП «Оренда комунального майна» кожному власнику в індивідуальному порядку.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото з мережі Інтернет