Цікаво, хто стане новим губернатором і користуватиметься всіма благами, що передбачає посада. Але також викликає інтерес, кого призначать керівником апарату ОДА, «генералом» над держслужбовцями.

Тетяна Гліб, яка працювала на посаді, звільнилася слідом за губернатором Валерієм Кулічем.

Важливість і значення посади — керівник апарату — зросли з листопада 2017 року, коли був прийнятий закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби» (закон №2190).

З того часу голови місцевих державних адміністрацій, їх перші заступники та заступники не належать до держслужбовців.

Для чого це зроблено, ясно як день. Не мають статусу держслужбовців — можуть вступати до будь-якої партії. До БПП, приміром. Очолити передвиборчий штаб партії. І тоді вже вести держслужбовців і взагалі всіх бюджетників до перемоги улюбленої політичної сили. І якщо яке-небудь ледащо кричатиме обурено: «Що ж ви робите, скотиняки!» — йому скажуть: все по закону, іди собі геть.

Але керівник апарату — держслужбовець. Серед собі подібних «найстарший за званням». Він керівник держслужби — в апараті місцевої держадміністрації та її структурних підрозділах; якщо структурний підрозділ зі статусом юрособи дам головний над держслужбовцями керівник апарату підрозділу.

Керівник апарату ОДА багато що може і повинен робити: проведення конкурсів, планування службової кар’єри, заміщення посад, призначення на посади та звільнення з посад, заохочення чи притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Деталі дивіться у етапі 17 «Керівник державної служби в державному органі» закону №889 «Про державну службу». У статті 13 пунктів. Мимоволі замислишся: у кого більше повноважень, у першого зама губернатора чи в керівника апарату?

Зараз в ОДА в. о. керівника апарату Ірина Соломаха. Втім, днями вона повідомила, що «починає новий етап у житті».

Не будемо гадати, хто та нова команда, яка має зайти в ОДА, та коли вона прийде. Важко сказати. Може, завтра. Може, через три місяці. Зрештою, яка різниця? Місцеві експерти стверджують, що Кабмін влаштовують ті, хто працює зараз. Адміністрація Президента хоче змін. Хай там між собою і розбираються.

Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №34 (1685), 23 серпня 2018 року

Джерело: gorod.cn.ua