Грип, застуда та кір – чого боятись чернігівцям цього тижняУ 2018 році в області вже встигли захворіти більше 5500 осіб, з них майже 3700 – це дітей. Рівень захворюваності по області нижче епідпорогу на 31,7%, але стрімко зростає. Такі цифри оприлюднили на засіданні оперативного штабу, який відбувся 9 лютого.

Про це написали на сайті Час Чернігівський.

 Про грип

Станом на п’ятницю випадків захворювання на грип в області на сьогодні немає. А от в Україні хвороба шириться.

У зв’язку з високим рівнем епідпорогу в окремих районах області, за рекомендацією адміністрації ДУ «Лабораторний центр МОЗ України» введено обмежувальні заходи: карантин діє у селах Корюківського, Менського, Новгород-Сіверського, Ічнянського, Бобровицького, Куликівського, Семенівського, Козелецького, Чернігівського районів, міст Сновська та Ніжина.

З 12 лютого – для шкіл з 5-дненною системою навчання та з 10 лютого – для шкіл з 6-денним робочим тижнем призупинені заняття у всіх школах міста Чернігова».

Лікарі нагадують – цього епідемічного сезону в Україні циркулюють збудники грипу В, віруси Н1N1 та Н3N2.

«Особливого значення, на який вірус грипу захворіла людина, немає. Є лише деяка відмінність у протіканні симптомів. Втім, лікування та профілактика практично схожі. Головне – не поширювати збудника серед людей. Тому постільний режим та маска на обличчі хворого – запорука профілактики хвороби серед родичів та близьких, які доглядають хворого», – наголошує завідувачка інфекційного відділення КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №2» Світлана Ворона.

Про кір

Дівчина, у якої було діагностовано кір, пройшла курс лікування та виписана в задовільному стані.

За контактними особами ведеться спостереження медичним працівником команди та щоденно надається інформація про їх стан лікарю-інфекціоністу міської лікарні. На сьогодні нових випадків захворювання не виявлено.

Про вакцинацію

Вакцинацією від кору охоплено 97,8% дітей у віці 1 року та 95,1% дітей 6 років. Відсоток додаткової вакцинації дітей віком від 2 до 8 років, які не отримували щеплень раніше складає 77%.На сьогодні область забезпечена достатньою кількістю вакцин проти кору для дітей.

Лікарі нагадують, що специфічного лікування від кору не існує. Проте можна запобігти захворюванню, якщо відповідально поставитись до єдиного надійного методу профілактики кору – вакцинації.

Для запобігання захворювання на грип та застуду актуальним залишається профілактична вакцинація.

Щеплення можна здійснювати у будь-якому віці. Також слід пам’ятати, що упереджують поширення повітряно-крапельної інфекції уникнення місць скупчення людей, миття рук, провітрювання приміщень та вживання продуктів, багатих на вітаміни та мінеральні речовини. А при перших ознаках захворювання необхідно залишатися вдома та викликати дільничного терапевта або сімейного лікаря.