Народний депутат України Олександр Кодола продовжує виступати проти необґрунтованих соціальних експериментів над жителями сіл Чернігівщини. Сьогодні разом із представниками об’єднаних територіальних громад, які входять до його виборчого округу, нардеп провів брифінг у Парламенті, і вчергове наголосив про загрозу соціального невдоволення пілотним проектом Укрпошти в Чернігівській області, відповідно до якого планується скорочення поштових відділень в населених пунктах, де мешкає менше 2 тисяч жителів.

Разом з Олександром Кодолою на брифінгу своїми думками щодо наслідків «реформування» поштових відділень поділилися голова Лосинівської об’єднаної територіальної громади Володимир Андрієць , заступник голови Макіївської ОТГ Віктор Броварець та заступник голови Вертіївської ОТГ  Оксана Костюк.

Зокрема Олександр Кодола нагадав, що із 1488 сіл на території області 1269 мають менше 2 тисяч жителів. Тобто в майже в половині районів після впровадження пілотного проекту не залишиться жодного відділення поштового зв’язку, окрім як у районному центрі.

«Мешканці Чернігівщини обурені, адже цей «експеримент» не тільки загрожує скороченням робочих місць, але й позбавляє сотні тисяч людей в селах можливості вчасно отримувати пенсію, кореспонденцію, пресу.  Звертаємося до Уряду та керівництва «Укрпошти» не влаштовувати експерименти над жителями області, адже проект реформування насправді нагадує проект «Ліквідація», — підкреслив народний депутат.

У свою чергу Віктор Броварець зазначив, що пошта виконує важливу соціальну функцію на селі.

«Коли ми започатковували громади, то лозунгом було покращити життя, наблизити послуги до людей, покращити соціальну інфраструктуру. А тепер в об’єднаних територіальних громадах ми побачимо весь негатив. Наприклад, в центральному населеному пункті нашої громади селі Макіївка 1200 жителів, в інших населених пунктах по 500, 300, 200 жителів. Це означає, що в об’єднаній територіальній громаді не залишиться жодного стаціонарного відділення зв’язку. Яка економічна доцільність може виправдати такий удар по нашій інфраструктурі, по соціальному самопочуттю населення? На мою думку, лозунг «Економічна ефективність» має поступитися лозунгу «Турбота про людей», — наголосив представник Макіївської громади.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли