У грудні минулого року уряд ухвалив рішення передати об’єднаним територіальним громадам у власність іще 500 тисяч гектарів державних земель сільськогосподарського призначення. На Чернігівщині завершено передачу названих земельних ділянок у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.
37 ОТГ – Батуринська, Бобровицька, Городнянська, Ічнянська, Корюківська, Менська, Носівська, Остерська, Семенівська, Сновська міські; Варвинська, Гончарівська, Деснянська, Козелецька, Коропська, Куликівська, Линовицька, Лосинівська, Любецька, Малодівицька, Михайло-Коцюбинська, Олишівська, Парафіївська, Сосницька, Срібнянська, Талалаївська, Холминська селищні; Вертіївська, Височанська, Іванівська, Кіптівська, Комарівська, Макіївська, Мринська, Новобасанська, Плисківська, Тупичівська сільські – отримали в комунальну власність 161,8 тисячі гектарів земель.
Земельна децентралізація дала право об’єднаним громадам вирішувати: здати в оренду агрохолдингам ці землі й отримані кошти використати на розвиток території або ж виділити селянам для ведення особистого господарства.
ДОВІДКА
Стаття 121 Земельного кодексу України дає право на безоплатну приватизацію земельних ділянок державної та комунальної власності громадянам для ведення садівництва (не більше 0,12 гектара), для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (у селах – не більше 0,25 гектара, у селищах – не більше 0,15 гектара, у містах – не більше 0,10 гектара), для індивідуального дачного будівництва (не більше 0,10 гектара), для будівництва індивідуальних гаражів (не більше 0,01 гектара).
Тобто якщо людина не має оформлених на себе земель, то вона має можливість скористатися своїм законним правом і приватизувати ділянку безоплатно. Таке ж право мають ті, кому в спадок дісталися неприватизовані землі. Скажімо, дідусю чи бабусі сільською радою був виділений город, але документів на нього не було. Тож діти чи онуки, які ще не скористалися правом безоплатної приватизації, мають можливість оформити землю на себе, не сплачуючи нічого.
Також цьогоріч Держгеокадастр провів інвентаризацію сільськогосподарських земель в ОТГ, які були утворені в Україні до 2018 року. У Чернігівській області проведено інвентаризацію на площі 88,2 тисячі гектарів. Роботи виконані в повному обсязі відповідно до плану-графіка.
До речі, діє спеціальний сайт, де можна побачити, яка земельна ділянка приватизована, а яка ще вільна. Це унеможливлює втаємничення інформації та дає змогу людям дізнатися достовірну інформацію про наявність в ОТГ земель

Джерело: panorama.cn.ua